Városlista
2025. május 16, péntek - Botond, Mózes

Hírek

2012. Február 20. 07:11, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress

Bölcsőde havi negyvenezerért?

Bölcsőde havi negyvenezerért?

A bölcsődék öt százalékában már biztosan bevezetik az étkezési hozzájárulás mellett a gondozási díjat is, ami után havonta akár 40 ezer forintot is fizethetnek a szülők az önkormányzati bölcsődei helyekért.

A gyermekvédelmi törvény január elsejétől teszi lehetővé, hogy az önkormányzatok gondozási díjat állapítsanak meg a bölcsődékben.

Nem biztos, hogy megéri majd önkormányzati bölcsődébe vinni a gyerekeket, a gondozási díj ugyanis a legtöbb családnak plusz terhet jelenthet. A bölcsődei dolgozókat tömörítő szakszervezet attól tart, ha a legtöbb szülő nem íratja be bölcsődébe a gyerekeit, nemcsak az intézményekre, hanem a dolgozókra sem lesz szükség.

„A normatívát kellene rendezni úgy, hogy az önkormányzatoknak megérje fenntartani a bölcsődéket, és ne a kisgyermekes szülőket terheljék, mert így a lakosság nem fog gyermeket vállalni” – vélekedett Szűcs Viktória, a Bölcsődei Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének elnöke.

Eddig az ország bölcsődéinek 5 százalékában döntöttek a gondozási díj bevezetéséről. A főváros legnagyobb kerületében azt mondják, rákényszerülnek az új térítési díj bevezetésére, ugyanakkor azt ígérik, senkinek sem kell az erején felül fizetnie.

„A jövedelem százalékában szeretnénk meghatározni azt, hogy mekkora térítési díjat fizessenek a családok. Itt ez azért is fontos, hiszen akkor a kevesebbet keresők jóval kisebb mértékben, a jobban keresők, a többet elbíró családok sokkal nagyobb mértékben vennének részt a bölcsődei térítési díjakból” – nyilatkozta az m1 Híradójának Fohsz Tivadar, a 17. kerületi Önkormányzat alpolgármestere.

A legtöbb önkormányzat a közeljövőben dönt arról, hogy bevezetik-e a bölcsődékben a gondozási díjat.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 16. 09:10, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: százmilliárd forintos budapesti beruházást jelentett be a BYD

Mintegy százmilliárd forint értékű beruházást jelentett be a BYD kínai autógyártó, amelynek keretében a cég a magyar fővárosba telepíti az európai vállalati és fejlesztési központját

2025. Május 16. 09:08, péntek | Belföld

Czomba Sándor: elérhető a 85 százalékos foglalkoztatási arány

Magyarország elérheti a 85 százalékos foglalkoztatási arányt 2030-ra - mondta Czomba Sándor csütörtökön Budapesten, a WHC Csoport és az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány konferenciáján.

2025. Május 16. 09:04, péntek | Belföld

Orbán Viktor: a jövő autóit is Magyarországon fogják gyártani

A BYD gyárral kötött mostani megállapodás azt jelenti, hogy a jövő autóit is Magyarországon fogják gyártani

2025. Május 15. 07:11, csütörtök | Belföld

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség területvédelmi ezredeinek katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda Bakonykútiban

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség négy területvédelmi ezredének kijelölt tartalékos katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda a Fejér vármegyei Bakonykútiban található lőtéren, a gyakorlat a Valiant Panther 2025 nevet viseli