Hírek
2016. Október 17. 05:15, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Borús, esős idő várható a héten
A következő napokban többnyire borús, esős lesz az időjárás, néhol kiadós esőzések is lehetnek. Ezzel együtt enyhe lesz az idő, több helyen még minimumok is 10 Celsius-fok körül alakulnak
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Hétfőn a ködfoltok feloszlását követően nagyrészt erősen felhős vagy borult idő várható. Kisebb eső, szitálás főként a Tiszántúlon és az Északi-középhegység térségében lehet. A legalacsonyabb hőmérséklet 6-11 fok között alakul. A legmagasabb hőmérséklet 10-17 fok között valószínű, délnyugaton lesz a legmelegebb, a 10 fok közeli csúcsérték pedig az ország északkeleti harmadán lehet.
Kedden is főleg a nap második felében nyugaton és délen eső, zápor is előfordulhat. A leghidegebb órákban 5-10 fok lehet. Napközben 10-15 fokig melegszik a levegő.
Szerdán eleinte délen, majd a déli óráktól nyugat felől egyre több helyen eső, zápor is előfordul. Helyenként jelentős mennyiségű csapadék is hullhat. A minimumhőmérséklet 4-10, a maximumhőmérséklet 9-14 fok között valószínű.
Csütörtökön időnként a szél is megerősödik, emellett többfelé várható eső, zápor, helyenként jelentős mennyiséggel. A legalacsonyabb hőmérséklet 4-9, a legmagasabb hőmérséklet 8-14 fok között valószínű.
Pénteken eleinte többfelé, majd egyre inkább csak keleten várható eső, zápor. Helyenként megerősödik a szél. A leghidegebb órákban 5-10 fok lehet. Napközben 9-15 fokig melegszik a levegő.
Szombaton elszórtan, nagyobb eséllyel keleten lehet eső. A legalacsonyabb hőmérséklet 3-9, a legmagasabb hőmérséklet 9-15 fok között valószínű.
Vasárnap, október 23-án nem várható számottevő csapadék. A leghidegebb órákban 3-8 fok lehet. A nappali maximumok várhatóan 10-15 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 23. 07:06, hétfő | Belföld
Megújul a pápateszéri Kurali-malom
2025. Június 23. 07:05, hétfő | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: jönnek a harctér rettegett sárkányai
Jönnek a harctér rettegett sárkányai! 56 új Gidrán erősíti majd a Magyar Honvédséget - írta a honvédelmi miniszter vasárnap a Facebook-oldalán.
2025. Június 23. 07:03, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát
Az iráni-izraeli háború eszkalálódása Magyarországra is kihat! Megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát
2025. Június 21. 09:11, szombat | Belföld
Aldi baromfivirslit hívtak vissza allergén jelenléte miatt
Az Aldi Magyarország Élelmiszer Bt. kezdeményezte a Baromfivirsli csirkemellel 280 g termék visszahívását, mivel az tejallergént (sajt) tartalmazhat