Városlista
2025. november 14, péntek - Aliz

Hírek

2011. November 29. 13:36, kedd | Külföld
Forrás: mno.hu/MTI

Breivik nem volt beszámítható

Breivik nem volt beszámítható

Az Anders Behring Breivik büntethetőségének megállapításával megbízott pszichiáterek hétfőn azt a szakvéleményt közölték, hogy a vádlott nem volt beszámítható bűntettének elkövetése idején.

Nem volt beszámítható állapotban tettének elkövetése idején a 77 ember meggyilkolásával vádolt norvég szélsőjobboldali Anders Behring Breivik a büntethetőségének megállapításával megbízott pszichiáterek véleménye szerint – írta kedden internetes oldalán a Verdens Gang című norvég napilap.

A két pszichiáter, Synne Serheim és Torgeir Husby kedden átadta szakvéleményét az illetékes oslói bíróságnak, s annak fő megállapításait délután sajtóértekezleten ismerteti hivatalosan az ügyészség. Ha a vádlott nem volt beszámítható állapotban, akkor nem ítélhető börtönbüntetésre, hanem pszichiátriai intézetbe kell őt zárni.

Mint ismert, Breivik – aki magát az iszlám és a multikulturalizmus elleni háború „keresztes lovagjának” tartja – 2011. július 22-én a norvég kormány székházának közelében pokolgépet helyezett el. Ezt követően felfegyverkezve érkezett Utoya szigetére, ahol tüzet nyitott az ott táborozókra. A támadássorozat 77 áldozatot követelt, ám Breivik nem tartja magát bűnösnek – tettét „kegyetlennek, de szükségesnek” nevezte.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 14. 07:31, péntek | Külföld

Ukrán miniszterelnök: a korrupciós botrány miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában

Az energetikai szektorban leleplezett korrupciós ügy miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában - jelentette be Julija Szviridenko miniszterelnök csütörtökön a Telegramon.

2025. November 13. 07:27, csütörtök | Külföld

Újraindulhat az amerikai kormányzat működése, a Kongresszus elfogadta az átmeneti költségvetést

Az amerikai Kongresszus alsóháza elfogadta a szövetségi intézmények finanszírozásáról szóló, így a kormányzati működés újraindulását lehetővé tevő átmeneti költségvetési törvényt szerdán.

2025. November 12. 07:25, szerda | Külföld

Budapesti békecsúcs - Szergej Lavrov: Moszkva kész megvitatni Washingtonnal a találkozó előkészítésének folytatását

Oroszország továbbra is kész megvitatni az Egyesült Államokkal a budapesti csúcstalálkozó előkészítésének folytatását -

2025. November 09. 09:50, vasárnap | Külföld

Ukrajnai háború - Kreml: nem lehet előre jelezni a budapesti csúcs időpontját

Nem lehet előre jelezni a budapesti orosz-amerikai csúcstalálkozó időpontját - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára pénteken újságíróknak.