Hírek
2019. Október 23. 07:18, szerda |
Külföld
Forrás: Bajnok Artúr, az MTI tudósítója jelenti:
Brexit-ügyi munkacsoportot hoz létre az Európai Bizottság

Munkacsoport jön létre az Európai Unió és az Egyesült Királyság közötti kapcsolatok kezelésére Michel Barnier jelenlegi Brexit-ügyi főtárgyaló vezetésével - jelentette be kedden az Európai Bizottság.
A brüsszeli testület főtitkárságán belül létrehozandó szervezeti egység november 16-án áll fel, tekintet nélkül a brit kiválás addigi fejleményeire.
Ezen munkacsoport fogja koordinálni a Brexithez kapcsolódó stratégiai, operatív, jogi, pénzügyi kérdéseket, továbbá felelős lesz a kilépési folyamat lezárásáért, az esetleges rendezetlen kiválásra való felkészülésért, illetve a jövőbeli viszonyrendszer feltételeiről szóló jövőbeli egyeztetések lebonyolításáért.
Közvetlenül az Európai Bizottság elnökének irányítása alá fognak tartozni, és szoros együttműködésben lesznek a főtitkársággal és minden érintett szolgálattal.
Mint a tájékoztatásban írták, az EU készen áll a tárgyalások azonnali megkezdésére a jövőbeli kapcsolatokról, amint a felek ratifikálják a kiválási egyezményt.
Szakértők szerint Barnier lényegében a jelenlegi munkáját fogja folytatni a folyamat következő szakaszában.
Michel Barnier eddigi munkáját nagy elismeri övezi a bennmaradó tagállamok mindegyike részéről, a volt francia miniszter és uniós biztos sikeresen fenntartotta a huszonhetek egységét végig a folyamat során.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 06. 07:30, péntek | Külföld
Donald Trump telefonbeszélgetést folytatott Hszi Csin-pinggel kereskedelmi kérdésekről
Telefonbeszélgetést folytatott Donald Trump amerikai elnök kínai hivatali partnerével, Hszi Csin-pinggel csütörtökön, szinte kizárólag kereskedelmi kérdések kerültek szóba
2025. Június 06. 07:28, péntek | Külföld
Ukrán vezérkar: az ukrán erők csapást mértek Oroszország brjanszki területére
Az ukrán erők precíziós rakétacsapást mértek csütörtökön az orosz rakétacsapatok egyik egységének gyülekezési körzetére az oroszországi brjanszki területen fekvő Klinci város közelében - közölte az ukrán vezérkar a Telegramon.
2025. Június 06. 07:25, péntek | Külföld
Parajd - Prefektus: nem jelent meg újabb, a régi bánya hirtelen beszakadására utaló jel
Nem jelent meg újabb, a régi bánya hirtelen beszakadására utaló jel a vízzel elárasztott parajdi sóbányánál a csütörtöki mérések szerint - közölte Petres Sándor Hargita megyei prefektus.
2025. Június 05. 07:58, csütörtök | Külföld
Ukrajnai háború - A rendezésről és a kétoldalú viszonyról tárgyalt telefonon az orosz elnök és a pápa
Az ukrajnai rendezésről és a kétoldalú együttműködés folytatásáról tárgyalt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnök és XIV. Leó pápa - közölte szerdán a Kreml sajtószolgálata.