Városlista
2025. november 14, péntek - Aliz

Hírek

2012. Április 02. 14:03, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress

Cigarettafüstben gyorsabban terjednek a rákos sejtek

Cigarettafüstben gyorsabban terjednek a rákos sejtek

Az, hogy a dohányzás rákot okoz, régóta ismert tény, most azonban Henry Jay Forman professzor azt is felfedezte, hogy a cigarettafüst gyorsítja a rák terjedését azoknál, akik már szenvednek a betegségtől.

Henry Jay Forman az elmúlt hat hónap során vizsgálta a dohányzás, a cigarettafüst és a rák közötti összefüggést, s rájött, hogy a füst aktivizálja az SRC nevű enzimet, ami a fő okozója a rákos sejtek átterjedésének.

Jay azt mondta, a következő lépés az, hogy megvizsgálják, antioxidánsok segítségével megakadályozható-e, hogy az említett SRC nevű enzim aktivizálódjon - írja a Merced Sun-Star.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 14. 07:32, péntek | Belföld

Február 28-ig meghosszabbítják és további 14 termékre kiterjeszti az árréscsökkentést

A kormány nem a profithajhász multik, hanem a magyar emberek pártján áll, ezért folytatja a harcot az indokolatlan áremelésekkel szemben.

2025. November 14. 07:30, péntek | Belföld

Gulyás Gergely: a kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről

A kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről, amely részletekben történik majd - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.

2025. November 13. 07:27, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a gyermekeket is

A kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a nevelőszülőkre szoruló gyermekeket is - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook oldalára feltöltött videóban szerda este.