Hírek
2012. Április 05. 07:09, csütörtök |
Külföld
Forrás: OrintPress
Csehül áll a cseh kormánypárt – mi lesz a koronával?

Megint az őszi előrehozott választásokról szól a fáma a cseheknél.
Hiszen a kisebbik kormánypárt azzal fenyegette meg a Necas vezette koalíciót, hogy miniszterük kilép a kormányból. A belpolitikai vita így már ismét világhíres lett, ez azonban nem számít újdonságnak.
A jelenlegi koalíció a 2010-es felállás óta már három bizalmatlansági indítványt is túlélt, várhatóan a későbbiekben sem oszlik fel a csapat. Az ellenzéki szociáldemokrata párt a népszerűségét próbálja karbantartani az indítványokkal, ám kérdéses, hogy kormányon milyen más megoldást találnának az idei évre tervezett 3,5 százalékos GDP-arányos hiány eléréséhez. Összességében azonban nem várnak hatást a részvény- és a kötvénypiacon az Equilor elemzői ennek kapcsán.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 15. 07:09, csütörtök | Külföld
Orbán Viktor fényképével kampányol a magyarellenes megnyilvánulásairól elhíresült román elnökjelölt
2025. Május 15. 07:06, csütörtök | Külföld
Ukrajnai háború - Vlagyimir Putyin kijelölte az isztambuli orosz tárgyalóküldöttséget
Vlagyimir Megyinszkij elnöki tanácsadó vezeti majd az ukrajnai rendezésről csütörtökön Isztambulban tárgyaló orosz küldöttséget – közölte szerda késő este a Kreml.
2025. Május 14. 07:13, szerda | Külföld
Benjámin Netanjahu: Izrael semmiképpen nem állítja le a háborút a Gázai övezetben, sőt, teljes erejével támadni fog
2025. Május 14. 07:09, szerda | Külföld
Ha Kijev és Moszkva nem ér el eredményt a béketárgyalásokon, Washington kivonul a rendezésből
Donald Trump amerikai elnök ultimátumot intézett Ukrajnához és Oroszországhoz, miszerint előrelépést kell elérniük a háború lezárását célzó tárgyalásokon, különben az Egyesült Államok kilép a rendezési folyamatból