Városlista
2026. június 10, szerda - Margit

Hírek

2018. Október 25. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI archívum

Csökkentik az atomerőmű két blokkjának teljesítményét

Csökkentik az atomerőmű két blokkjának teljesítményét

Kétszázötven megawattal csökkentik szerdán a paksi atomerőmű két blokkjának teljesítményét a hűtővízszűrők tisztítása miatt - közölte honlapján az atomerőmű.

Az elmúlt időszak alacsony dunai vízállásának köszönhetően az erőmű hűtővízrendszeréhez tartozó szivattyúk szűrői nagyobb szennyezőanyag-terhelésnek voltak kitéve - írták.

Emiatt szerdán a 3. és 4. blokkhoz tartozó 2-2 turbinát egyenként 62,5 megawattal leterhelik. A teljesítménycsökkentés után a szakemberek hozzákezdenek a szűrők tisztításához, amellyel előreláthatóan még szerdán végeznek. Ezután a két reaktorblokkot névleges teljesítményre terhelik fel.

A műveletnek nukleáris biztonságra gyakorolt hatása nincs, azt a szabályok betartásával, a Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító (MAVIR) Zrt.-vel egyeztetve végzik - tették hozzá.

Az atomerőmű 2. blokkját október 20-án egy dízelgenerátor hibája miatt állították le, amelyet a tervek szerint október 31-én helyeznek ismét üzembe.

Az erőműben a Duna alacsony vízszintje miatt október 17-én elrendelték az intézkedési terv hármas fokozatát; a vízszint enyhe emelkedése miatt október 21-től újra a 2. - kisvizes - fokozat van érvényben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld

OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot

Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.

2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld

Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel

Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.

2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete

Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.