Városlista
2025. július 9, szerda - Lukrécia

Hírek

2024. Március 10. 06:00, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Donald Trump: senki sem jobb, okosabb vagy jobb vezető, mint Orbán Viktor

Donald Trump: senki sem jobb, okosabb vagy jobb vezető, mint Orbán Viktor

Senki sem jobb, okosabb vagy jobb vezető, mint Orbán Viktor - mondta Donald Trump, az Egyesült Államok volt elnöke, miután megbeszélést folytatott a magyar kormányfővel.

Orbán Viktor miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán tette közzé az erről szóló videót "Köszönöm, Elnök úr!" megjegyzéssel.

Orbán Viktor pénteken tárgyalt Donald Trump korábbi amerikai elnökkel, republikánus elnökjelölttel Mar-a-Lagóban, Donald Trump floridai rezidenciáján. A megbeszélést közös vacsora és koncert követte.

A miniszterelnök által közzétett, a koncerten rögzített videóban Donald Trump úgy fogalmazott: "Senki sem jobb, okosabb vagy jobb vezető, mint Orbán Viktor. Fantasztikus".

"Mint tudják, ő Magyarország miniszterelnöke, aki remek munkát végez. Nem egy ellentmondásos figura, mert ha elmondja, hogy lesz, akkor az úgy is lesz!" - tette hozzá a volt amerikai elnök.

Donald Trump arról is beszélt, Orbán Viktor miniszterelnök "a főnök", "és ő egy nagyszerű, fantasztikus vezető Európában, sőt az egész világon", akit nagyon tisztelnek.

"Megtisztelő, hogy itt vagy közöttünk, Viktor. Nagyon megtisztelő. Köszönöm" - fogalmazott a volt amerikai elnök.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 09. 20:37, szerda | Belföld

Nyitrai Zsolt és Kósa Ádám: a nyugdíjszerű ellátásban részesülők is megkapnák az élelmiszerutalványt

A nyugdíjas-élelmiszerutalványt nemcsak a nyugdíjasok, hanem a más, nyugdíjszerű ellátásban részesülők, így a fogyatékossággal élők is megkapnák

2025. Július 09. 12:18, szerda | Belföld

Hubai Imre: az éves öntözési igény többletvíz formájában be van tárazva a tájban

A Vizet a tájba program révén jelenleg 178 millió köbméter többletvíz áll rendelkezésre öntözésre, ami nagyjából megfelel Magyarország éves öntözési vízigényének

2025. Július 09. 07:13, szerda | Belföld

Nagy Bálint: újranyithat a Hévízi Tófürdő fürdőháza, készül a létesítmény hosszú távú fejlesztési koncepciója

A kormány 381 millió forint támogatást biztosít a Hévízi Tófürdő nemrég bezárt, tavi fürdőépületének rövidtávú helyreállítására

2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld

NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é

Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása