Városlista
2026. július 22, szerda - Magdolna

Hírek

2022. Március 26. 11:08, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Drágultak a használt autók az utóbbi egy hónapban

Drágultak a használt autók az utóbbi egy hónapban

Az utóbbi egy hónapban, vagyis az orosz-ukrán háború kezdete óta átlagosan 9 százalékkal drágultak a használt autók - közölte a joautok.hu pénteken az MTI-vel.

A hirdetési portál a hirtelen árfolyamváltozással magyarázza az áremelkedést. Összesítésük szerint a joautok.hu oldalon a teljes használtautó-kínálat átlagára 4,9 millió forintról több mint 5,3 millió forintra nőtt 30 nap alatt. A drágulás mértéke február utolsó hetében volt a legnagyobb - derül ki a közleményhez csatolt ábrából.

Az adatokban az üzemanyag-ellátás nehézségei szintén megmutatkoznak, ugyanis csaknem 10 százalékkal esett vissza a keresés a benzines járművekre, az elektromos és hibrid meghajtású autókra viszont körülbelül ugyanennyivel nőtt. Az alkatrészhiány a kínálatot befolyásolhatja, a flottacserék ugyanis várhatóan eltolódnak, a fiatalabb autókból kevesebb lesz eladó - tették hozzá.

A közlemény szerint megcsappant a vevői érdeklődés is. Az orosz hadművelet napján egyszerre a negyedével csökkent a keresések száma, és még mindig majdnem 5 százalékkal elmarad a háborút megelőző héttől. A joautok.hu a visszaesést azzal magyarázza, hogy a drágulás miatt sokan kivárnak a gépjárműcserével, ezért szerintük az átírások száma is csökkenni fog. A portál a tavalyi 819 ezer után idén körülbelül 780 ezer tulajdonosváltással számol.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 21. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Kedden elfogadhatja a parlament a Független Közmédia Testület alapító okiratát

Kedden már el is fogadhatja az Országgyűlés a Független Közmédia Testület alapító okiratát.

2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld

OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát

A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.

2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld

Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra

Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.