Városlista
2025. május 17, szombat - Paszkál

Hírek

2015. Október 15. 08:05, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Drogot rejtettek a társkereső oldalakon megismert nőknek küldött csomagok

Drogot rejtettek a társkereső oldalakon megismert nőknek küldött csomagok

Mit sem sejtő nők közreműködésével próbált kábítószert Magyarországra csempészni egy nigériai férfi és honfitársa, kábítószerrel visszaélés bűntettének kísérlete miatt emelt vádat ellenük a Heves Megyei Főügyészség

- tájékoztatta a megyei főügyész szerdán az MTI-t. Szalóki Zoltán közleményében felidézte: az elsőrendű vádlott 2014 közepén egy internetes társkereső oldalon ismerkedett meg egy bélapátfalvai nővel, akitől nem sokkal később már elkérte a telefonszámát és a lakcímét is.

Néhány hét múlva felhívta őt azzal, hogy egy csomagot fog küldeni neki Franciaországból, az meg is érkezett, benne látszólag csupán három női táskával és gyermekruhákkal. A vádlott ezután azt kérte a nőtől, hogy vigye el neki a kapott küldeményt egy előzetesen megbeszélt időpontra Budapestre.

Mivel a nő ezt furcsállotta, alaposabban átnézette a küldeményt a fiával, aki a három táskába varrva jelentős mennyiségű kábítószert - több mint 380 gramm kokaint - talált. Ennek ismeretében az asszony már nem utazott el a fővárosba. Értesítette a rendőrséget. A vádlottat és az őt elkísérő társát akkor fogták el, amikor másnap egy bérelt kocsival megjelentek Bélapátfalván.

A rendőrök az autóban egy listát is találtak, olyan emberek nevével és címével, akiket a vádlottak feltehetően hasonló módon kívántak felhasználni a kábítószer becsempészésénél. A listán szereplők közül egy siklósi nő címére már küldtek is gyógyászati segédeszközök közé rejtett, kokaint tartalmazó csomagot Brazíliából, de azt a vámhatóság még a repülőtéren lefoglalta.

A Heves Megyei Főügyészség vádiratában mindkét vádlottal szemben - előzetes letartóztatásuk meghosszabbításán túl - végrehajtandó fegyházbüntetés kiszabására tett indítványt - közölte Szalóki Zoltán.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 16. 09:10, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: százmilliárd forintos budapesti beruházást jelentett be a BYD

Mintegy százmilliárd forint értékű beruházást jelentett be a BYD kínai autógyártó, amelynek keretében a cég a magyar fővárosba telepíti az európai vállalati és fejlesztési központját

2025. Május 16. 09:08, péntek | Belföld

Czomba Sándor: elérhető a 85 százalékos foglalkoztatási arány

Magyarország elérheti a 85 százalékos foglalkoztatási arányt 2030-ra - mondta Czomba Sándor csütörtökön Budapesten, a WHC Csoport és az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány konferenciáján.

2025. Május 16. 09:04, péntek | Belföld

Orbán Viktor: a jövő autóit is Magyarországon fogják gyártani

A BYD gyárral kötött mostani megállapodás azt jelenti, hogy a jövő autóit is Magyarországon fogják gyártani

2025. Május 15. 07:11, csütörtök | Belföld

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség területvédelmi ezredeinek katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda Bakonykútiban

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség négy területvédelmi ezredének kijelölt tartalékos katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda a Fejér vármegyei Bakonykútiban található lőtéren, a gyakorlat a Valiant Panther 2025 nevet viseli