Városlista
2025. április 29, kedd - Péter

Hírek

2016. Május 15. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Eddig 150 ezren keresték fel az szja-bevallásról szóló honlapot

Eddig 150 ezren keresték fel az szja-bevallásról szóló honlapot

Eddig 150 ezren keresték fel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapjának szja-bevallásról szóló aloldalát - közölte az adóhatóság az MTI-vel szombaton.

Az új aloldal az szja-bevalláshoz korszerű és könnyen követhető útmutatást ad, ábrákkal, tájékoztatókkal, tanácsokkal segít a bevallást készítőknek - jegyezték meg. Percenként egy új olvasó tájékozódik a személyi jövedelemadóról a honlapon, és az új panelen keresztül mailben közvetlenül is segítséget kérhet az adózó a NAV munkatársaitól.

Az eddigi kérdések alapján sokan érdeklődtek az 1+1 százalékos felajánlásokról: meddig és milyen nyomtatványon lehet rendelkezni; mi történik, ha nem a bevallással együtt küldi el valaki a nyilatkozatát.

Mások a családi kedvezmény kitöltéséhez kértek segítséget, leginkább arról, hogy ki érvényesítse a kedvezményt, illetve, hogy meg lehet-e osztani azt.

A NAV megjegyezte, hogy diákok és nyugdíjasok is érdeklődtek.

Az adóhatóság az új aloldalon a Kérdések-válaszok az szja-bevallással kapcsolatban rovatában közzéteszi a legtöbbször feltett kérdéseket és azokra adott válaszokat.

Az adóhatóság korábbi közlése szerint több mint 2,1 millió személyijövedelemadó-bevallás érkezett a rendszerébe május 1-jéig, félmillióval több, mint tavaly ilyenkor. A bevallási határidő május 20-a péntek, amikor több posta hosszabban tart nyitva.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 29. 07:32, kedd | Belföld

Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary

Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary a beutazó turizmus fellendítése érdekében - közölték a felek az MTI-vel hétfőn.

2025. Április 29. 07:30, kedd | Belföld

Ukránoktól félti a magyar munkahelyeket Orbán Viktor

Ukrajna európai uniós tagságának kérdése eldönti, hogy milyen lesz a mai fiatalok következő 20 éve, a legaktívabb, legproduktívabb, legígéretesebb két évtizede

2025. Április 28. 07:55, hétfő | Belföld

Túlnyomóan napos, száraz, meleg idő várható a héten

Túlnyomóan napos, száraz, meleg idő várható a jövő héten, de a hét elején még csípősek lehetnek a hajnalok, a hét végén ismét nő a záporok, zivatarok esélye, május első vasárnapjára kissé a hőmérséklet is visszaesik