Városlista
2025. június 29, vasárnap - Péter, Pál

Hírek

2022. Július 22. 18:12, péntek | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti

Egy napig sem lesz kamionstop a hétvégén

Egy napig sem lesz kamionstop a hétvégén

Az országos tisztifőorvos három nappal meghosszabbította a korábban szombat éjfélig elrendelt hőségriasztást, a nehéz tehergépjárművek forgalomkorlátozásának felfüggesztése ezzel automatikusan kiterjed vasárnapra is,

vagyis a kamionok egész hétvégén szabadon közlekedhetnek a belföldi utakon - közölte a Technológiai és Ipari Minisztérium (TIM) pénteken az MTI-vel.

A hétvégi forgalomkorlátozás az általános szabályok szerint júliusban és augusztusban minden szombaton 15 órától vasárnap 22 óráig tart. A közlekedésért felelős miniszter a környezetvédelmi szempontok figyelembe vétele mellett, indokolt esetben átmenetileg felfüggesztheti a kamionstopot. Az aktuális intézkedés a hőségriasztás eredeti véghatáridejéhez igazodva szombat éjfélig szólt, de a feloldás automatikus életbe léptetését irányozta elő arra az esetre, ha a hőségriasztást újabb napokra hosszabbítják meg.

A felforrósodott vezetőfülkében a várakozás árthat a hivatásos sofőrök egészségének, a továbbindulás után jelentősen leronthatná koncentrációs képességüket. A korlátozás felfüggesztését a szállított áruk minőségének megőrzése, a termékek mielőbbi célba juttatása is indokolja. A lépésnek köszönhetően akár a kevésbé forgalmas szombat esti, éjszakai órákban is hazatérhetnek a magyar járművezetők, áthaladhat az országon a tranzitforgalom - olvasható a TIM közösségi oldalán is közzétett tájékoztatásban.

Címkék: kamionstop

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 29. 07:56, vasárnap | Belföld

Júniustól egyszerűbb a 14 év alatti gyermekek díjmentes utazása

Szülők kérték - mi teljesítettük! 2025. június 21-től egyszerűbbé vált a 14 év alatti gyermekek díjmentes utazásának igazolása a MÁV-csoport járatain - írta a MÁV-csoport vezérigazgatója szombaton a Facebook-oldalán.

2025. Június 29. 07:55, vasárnap | Belföld

NKFH: francia poharas joghurtot hívtak vissza a forgalomból törött üveg miatt

Törött üvegdarab fordulhat elő a Beillevaire márkájú francia \"hagyományos\" vagy \"ínyenc\" joghurt, natúr és gyümölcsös változataiban - közölte a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) szombaton.

2025. Június 29. 07:52, vasárnap | Belföld

Budapest Büszkeség - A szeretetről és a szabadságról beszéltek a rendezvény szónokai

A szeretetről, a szabadságról és a sokszínűségről beszéltek többek között a Budapest Büszkeség elnevezésű rendezvény szónokai szombaton a fővárosi Műegyetem rakparton.

2025. Június 28. 08:40, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: a kínai BYD újabb nagyberuházása 620 új munkahelyet teremt Komáromban

A kínai BYD 32 milliárd forint értékű beruházással új elektromosbusz-gyártó üzemet épít Komáromban, amelynek köszönhetően 620 új munkahely jön majd létre