Hírek
2017. Február 17. 15:43, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Egy szállító gép miatt riasztották a magyar Gripeneket

Riasztották a Magyar Honvédség Gripenjeit péntek délután, miután egy szállító gép nem vette fel a kapcsolatot a légiirányítással - közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) az MTI-vel.
A HM közleménye szerint a szállító repülőgép 14 órakor lépett be Magyarország légterébe. A gép a repülési tervtől nem tért el, de nem létesített kapcsolatot a magyar polgári légiforgalmi irányítással, ezért a NATO Egyesített Légivezetési Központ riasztotta a Magyar Honvédség készültségi szolgálatban lévő Gripenjeit.
A Magyar Honvédség Gripen repülőgépe elvégezte az azonosítást, majd a határig kísérte a szállító gépet - írta a HM.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 07. 08:01, csütörtök | Belföld
Visit Hungary: csaknem 100 ezer vendéget fogadtak a fővárosi szállodák a Forma–1 versenyhétvégén
Az idei Forma–1 versenyhétvégén a fővárosi szállodák majdnem 100 ezer vendéget fogadtak, kihasználtságuk meghaladta a 86 százalékot.
2025. Augusztus 07. 07:55, csütörtök | Belföld
Iparvédelmi és munkahelyvédelmi akciótervet dolgoz ki a kormány
Elkezdte a konzultációkat a külgazdasági és külügyminiszter azokkal a nagy cégekkel, amelyeket az Európai Unió és az Egyesült Államok között létrejött kereskedelmi megállapodás érint