Hírek
2011. Október 18. 07:13, kedd |
Külföld
Forrás: MTI
Egyre inkább terjed – már a főváros is veszélyben van
Bangkok külvárosából is kitelepítik a helyieket az árvíz miatt.
A heves esőzések után megáradt folyók már elöntötték a délkelet-ázsiai ország északi területeit, az áradás pedig egyre lejjebb húzódik, a sűrűn lakott települések felé. Hasonló természeti katasztrófa fenyegeti a szomszédos Kambodzsát és Vietnamot is.
Már a fővárost fenyegeti az árvíz Thaiföldön. Bangkok egyik külvárosában kitelepítették a helyieket, miután a víz elmosta a házakat és a narancsültetvényeket. Az előrejelzések szerint a vízszint tovább emelkedik az esőzések, valamint a vízgyűjtő területek telítettsége miatt.
A thai hatóságok a helyi ipari park védelmén dolgoznak, a területen legalább 200 gyár működik, köztük több autóalkatrész-üzem is, amelyek ideiglenes leállása veszélyezteti a nagyobb autógyárakat is. A Honda pénteken kénytelen volt leállítani a termelését az egyik legjobb értékesítési mutatókkal rendelkező gyárában. A július óta tartó árvíz több mint 3 milliárd dolláros kárt okozott Thaiföldön, a halálos áldozatok száma pedig megközelíti a háromszázat.
Pusztít a víz Kambodzsában is, Vietnamban pedig az elmúlt hónapban 44-en haltak meg a Mekong áradása miatt, és 2 ezer hektárnyi rizsföld került víz alá. Ez a világ egyik legnagyobb rizsexportőreként számon tartott délkelet-ázsiai ország termőföldjeinek felét jelenti. (pr)
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 28. 07:48, vasárnap | Külföld
Londoni elemzők: a következő másfél évtizedben az Egyesült Államok marad a világ legnagyobb gazdasága
Londoni pénzügyi elemzők szerint a következő másfél évtizedben várhatóan az Egyesült Államok marad a világ legnagyobb gazdasága.
2025. December 27. 10:18, szombat | Külföld
Kreml: Moszkva és Washington megállapodott a tárgyalások folytatásában
A Kreml és a Fehér Ház megállapodott az ukrajnai rendezési tárgyalások folytatásáról – jelentette be Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára újságírók előtt pénteken Moszkvában
2025. December 27. 10:16, szombat | Külföld
Donald Trump szerint Volodimir Zelenszkij nem rendelkezik semmivel az ő jóváhagyása nélkül
Az amerikai elnök a többi között így foglalta össze várakozásait az ukrán elnökkel vasárnapra tervezett találkozóját megelőzően, a Politico hírportálnak pénteken adott interjúban.
2025. December 26. 09:24, péntek | Külföld
Az Egyesült Államok katonai akciót hajtott végre Nigériában az Iszlám Állam terrorszervezet ellen a keresztények védelmébenAz Egyesül
Az Egyesült Államok katonai akciót hajtott végre Nigériában az Iszlám Állam terrorszervezet ellen a keresztények védelmében
