Városlista
2025. szeptember 10, szerda - Nikolett, Hunor

Hírek

2016. Április 30. 06:00, szombat | Belföld
Forrás: mti

Egyre több anya vállal munkát kisgyermeke mellett

Egyre több anya vállal munkát kisgyermeke mellett

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai szerint egyre több három éven aluli gyermeket nevelő anya vállal munkát.

A hivatal pénteki, MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a három éven aluli gyermeket nevelő 15-64 éves anyák körében nőtt a foglalkoztatás: 14 százalékkal 34,2 ezerre bővült a dolgozó anyák száma, foglalkoztatási arányuk pedig 11,6-ről 13,6 százalékra emelkedett 2010 és 2015 között. A 15-64 éves egygyermekes nők közel hattizede, a kétgyermekesek több mint fele, míg a három vagy annál több gyermeket nevelők mintegy harmada foglalkoztatott volt 2015-ben - olvasható a KSH összesítésében.

Az adatok szerint 2015-ben 1 millió 911 ezer 15-64 éves nő dolgozott, 185 ezerrel több a 2010-es számhoz képest, míg a foglalkoztatási arány ugyanezen időszak alatt 7,6 százalékponttal 57,8 százalékra bővült.

A KSH megjegyezte, a szülő nők átlagos életkora folyamatosan emelkedik: míg 1990-ben az első gyermek születése 23 éves korra esett, addig 2014-ben átlagosan 28,3 évesek voltak az első gyermekes anyukák.

Címkék: anya, munka, munkavállalás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 10. 07:35, szerda | Belföld

Ennyit nőttek az árak a KSH szerint

2025. augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Júliushoz viszonyítva átlagosan nem változtak az árak - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2025. Szeptember 10. 07:34, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést írt alá a Shell-lel

Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést ír alá a Shell energiaipari konszernnel, ami a már meglévő energiaforrások megőrzése mellett lehetővé fogja tenni újak bevonását is hazánk ellátásába

2025. Szeptember 10. 07:31, szerda | Belföld

Böröndi Gábor: Magyarországon zajlik a legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025

A NATO-tagállamok közül jelenleg Magyarországon zajlik a legnagyobb és legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025 (ADHU25) - mondta a Honvéd Vezérkar főnöke a Bács-Kiskun vármegyei Fajszon kedden.

2025. Szeptember 10. 07:00, szerda | Belföld

Rekordszámú e-rollerbaleset a nyári hónapokban – minden ötödik gyermek fejsérüléssel került a Bethesda Gyermekkórházba

A Bethesda Gyermekkórházban idén március és szeptember között 202 gyermeket kellett ellátni elektromos rollerrel összefüggő baleset miatt.