Hírek
2022. Augusztus 18. 08:03, csütörtök |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Elege lett és tört-zúzott, aztán magára hívta a rendőrséget

Őrizetbe vettek egy 45 éves lakiteleki férfit a tiszakécskei rendőrök, aki miután rombolt, értesítette a rendőrséget. A férfinek rongálásért, garázdaságért és zaklatásért is felelnie kell.
Nem mindennapi bejelentés érkezett a Tiszakécskei Rendőrőrs egyik körzeti megbízottjának telefonjára idén július 17-én hajnalban. Egy lakiteleki férfi ugyanis arról tájékoztatta a rendőrt, hogy megrongálta a település egyik hivatalát. A férfi arról is beszámolt, hogy betörte a bejárati ajtó üvegét és az épületben több berendezési tárgyat összetört. Tettét azzal indokolta, hogy elege van a társadalmi rendszerből és az életből – közölte a rendőrség.
Amikor az egyenruhások a helyszínre értek látták, hogy valóban megrongálta valaki az épületet és a kár több mint fél millió forintra rúg. Habár a bejelentő elfelejtett bemutatkozni, a rendőrök – korábbi intézkedésekből kifolyólag – mégis sejtették a férfi személyazonosságát és a lakására vonultak. Ezután előállították a 45 éves lakiteleki rongálót, aki nem tagadta a bűncselekmény elkövetését.
A gyanúsított zavartan viselkedett, ezért kórházba szállították a mentőszolgálat munkatársai további vizsgálatokra. A lakásán végzett kutatás alkalmával gumilövedékes fegyvert, gumilövedéket és riasztótöltényt foglaltak le az egyenruhások.
A nyomozás során kiderült, hogy egy másik rongálás, garázdaság és többrendbeli zaklatás is a számlájára írható. A gyanúsítottat a rendőrök kedden őrizetbe vették és kezdeményezték letartóztatását.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 17. 07:45, csütörtök | Belföld
NAK és MAGOSZ: nem hagyjuk, hogy az Európai Bizottság tönkretegye a gazdákat!
2025. Július 17. 07:42, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Brüsszel Ukrajnába akarja vinni az európai emberek pénzét
Brüsszel javaslata egy ukránbarát költségvetés, a célja pedig világos, mint a nap: Ukrajnába akarják vinni az európai emberek pénzét - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon közzétett videójában.
2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld
Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában
Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t