Városlista
2025. május 16, péntek - Botond, Mózes

Hírek

2020. December 08. 07:00, kedd | Kék hírek
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Élete végéig fegyházban marad a taxisra késsel támadó férfi

Élete végéig fegyházban marad a taxisra késsel támadó férfi

A Fővárosi Ítélőtábla helybenhagyta az elsőfokú ítéletet, így élete végéig fegyházban marad az a férfi, aki késsel egy taxisofőrre támadt 2018 tavaszán Budapesten

- tájékoztatta a Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség vezetője pénteken az MTI-t.

Medveczky Gábor felidézte: a Fővárosi Főügyészség 2019 februárjában emelt vádat az elkövetéskor 32 éves férfi ellen, mert 2018 májusában a főváros XX. kerületében, fuvar közben összeszurkált egy taxisofőrt, hogy elvegye az értékeit. A sértettet nem érte halálos szúrás. Az elkövető elvitte a taxis húszezer forintját és a vérző sértettet gépkocsijában hátrahagyva menekült el. A vádlott korábban egy másik taxist is kirabolt.

A Fővárosi Törvényszék 2020 februárjában a vádlottat nyereségvágyból, és különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés kísérletében mondta ki bűnösnek és első fokon tényleges életfogytig tartó fegyházbüntetésre ítélte.

A fellebbviteli főügyész közleménye szerint a Fővárosi Ítélőtábla november 11-én az elsőfokú határozatot helybenhagyta, így jogerős, hogy az erőszakos, többszörös visszaeső férfi feltételes szabadságra nem bocsátható.

Címkék: fegyház, kés, támadó, taxi

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 16. 09:06, péntek | Kék hírek

Csaknem száz kutyát találtak Zalaszentgróton egy német nőnél, aki ellen állatkínzás miatt emeltek vádat

Elviselhetetlen körülmények között találtak 78 kutyát egy Zalaszentgróton élő német nőnél, aki 21 eb tetemét fagyasztókban tárolta

2025. Május 12. 06:00, hétfő | Kék hírek

Féltékenységből brutálisan megölte a barátját - 15 évre ítélték

A Győri Fellebbviteli Főügyészség sikeresen indítványozta a büntetés súlyosítását abban az ügyben, amelyben egy férfi féltékenységből megölte a barátját.

2025. Május 04. 08:58, vasárnap | Kék hírek

ÉKM: újabb 10 milliós bírság a horrorkaravánokra

Egy hét alatt csaknem tízmillió forint bírságot szabtak ki az Építési és Közlekedési Minisztériumhoz (ÉKM) tartozó Közlekedési Hatóság munkatársai autószállító járművekre. A leggyakoribb szabálytalanság a túlsúly volt

2025. Április 28. 07:56, hétfő | Kék hírek

Hárman meghaltak az M1-es autópályán történt balesetben, Herceghalomnál

Három férfi a helyszínen életét vesztette, egy pedig megsérült az M1-es autópálya Győr felé vezető oldalán vasárnap történt balesetben Herceghalomnál - közölte az Országos Mentőszolgálat az MTI érdeklődésére vasárnap délután.