Városlista
2026. március 20, péntek - Klaudia, Alexandra

Hírek

2017. Április 18. 05:00, kedd | Külföld
Forrás: mti

Elfogták a szentpétervári robbantás egyik szervezőjét

Elfogták a szentpétervári robbantás egyik szervezőjét

Elfogták Moszkva közelében a szentpétervári metróban elkövetett terrortámadás egyik feltételezett szervezőjét - közölte hétfőn az orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB).

Az FSZB szerint az őrizetbe vett 27 éves Abror Azimov készítette fel a robbantásra az öngyilkos merénylőt. Azimovot, aki a szolgálat által meg nem nevezett közép-ázsiai országból érkezett Oroszországba, a Nyomozó Bizottság (SZK) hallgatja ki.

A pokolgépes merénylettel kapcsolatban korábban nyolc szintén közép-ázsiai származású személyt vettek őrizetbe. Mint azt Alekszandr Bortnyikov, FSZB igazgatója múlt kedden bejelentette, mindannyian titkos terrorsejtek tagjai voltak.

A szentpétervári metróban április 3-án elkövetett pokolgépes merényletben 14 ártatlan ember halt meg, és további több 102 megsebesült. Az öngyilkos támadás feltételezett elkövetője a 22 éves, orosz állampolgárságú, kirgizisztáni üzbég származású Akbarzson Dzsalilov volt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 20. 14:00, péntek | Külföld

Iráni konfliktus - Hetekig elhúzódó harcokra számítanak Izraelben

Az izraeli hadsereg helyzetértékelése szerint még több hétig eltarthat az Irán és a Hezbollah elleni háború.

2026. Március 20. 06:54, péntek | Külföld

Donald Trump: az Egyesült Államok nem készül szárazföldi erőket küldeni Iránba

Donald Trump szerint az Egyesült Államok nem készül szárazföldi erőket küldeni Iránba - az amerikai elnök erről csütörtökön beszélt a Fehér Házban.