Városlista
2025. június 7, szombat - Róbert

Hírek

2012. Március 12. 14:01, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress

Elhalasztanák a kórházak átalakítását

Elhalasztanák a kórházak átalakítását

A kórházi struktúraátalakítás májusban léphet hatályba, de többen is szorgalmazzák annak elhalasztását egy-két hónappal. A Magyar Nemzet információ szerint még fideszes politikusok is támogatják halasztást.

Elképzelhető, hogy az így nyert időt egyesek arra használnák fel, hogy megpróbálják megtorpedózni a Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár és csapata által megalkotott új struktúrát. A tervezett változtatásokat sokan kudarcként élik meg, és nem szeretnének szavazóiknak csalódást okozni. Ezért a halasztással az lehet a céljuk, hogy az általuk preferált intézménynek jobb pozíciót szerezzenek, így például az aktív ellátás megtartását, több ágyat, más szakmákat vagy nagyobb ellátási területet. Mint ismert, országszerte körülbelül 2500-zal csökkentenék az aktív kórházi ágyak számát, és egyelőre csak a központi régiók intézményvezetőinek küldték ki a részletes terveket.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 07. 09:41, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: továbbra is biztosított az energiaszállítás Oroszország felől

Európa folyamatos energiaválságokkal néz szembe, Magyarországon azonban továbbra is biztosított az ellátás, hiszen akadálytalan a tranzit Oroszország felől - közölte pénteken Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

2025. Június 07. 09:40, szombat | Belföld

Hőség - Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szombaton és vasárnap

Szombaton és vasárnap is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország egy részén - derül ki a HungaroMet Zrt. az pénteki veszélyjelzéseiből.

2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld

Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről

Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.