Hírek
2017. Március 19. 10:19, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Elítéltek egy rendőrt, aki lehallgatóeszközt tett nevelt gyermeke táskájába
Tiltott adatszerzés bűntette miatt 300 ezer forint pénzbüntetésre ítélt a Pécsi Járásbíróság egy rendőrt, aki nevelt gyermekének táskájába tett egy kép- és hangfelvétel rögzítésére alkalmas tollat,
hogy megismerhesse az édesapjával és a nagyszüleivel folytatott beszélgetéseit - közölte a Pécsi Törvényszék pénteken az MTI-vel.
A közlemény szerint a rendőr törzszászlós, K. T. a szabadidejében, 2015. május 23-án tett nevelt gyermekének hátizsákjába egy kép- és hangfelvétel rögzítésére alkalmas tollat, bekapcsolva. Ezután a gyereket annak apai nagyszüleihez vitte.
Mint ismertették, a vádlott azért helyezte el a tollat a hátizsákban, hogy azzal rögzíthesse, megismerhesse a gyermek és a nagyszülők, valamint a gyermek és édesapja közötti beszélgetéseket. Azonban a nagyszülők megtalálták az eszközt a hátizsákban és feljelentést tettek.
Közölték: az ügyész tudomásul vette az ítéletet, a vádlott és védője még nem döntött a fellebbezéstől.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 28. 07:48, vasárnap | Belföld
OKF: 413 alkalommal volt szükség a tűzoltók beavatkozására karácsonykor
2025. December 28. 07:44, vasárnap | Belföld
Bakondi György aggódik a párizsi közbiztonság helyzete miatt
Súlyos közbiztonsági válsághelyzetet jelző bűncselekmény-sorozat történt Párizsban, ahol egy afrikai származású bevándorló késelt meg három nőt -
2025. December 28. 07:43, vasárnap | Belföld
Navracsics Tibor: az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány
Az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány - jelentette be a közigazgatási és területfejlesztési miniszter szombaton a Facebook-oldalán közzétett videóban.
2025. December 27. 10:16, szombat | Belföld
NAV: jövőre megduplázódik a családi adókedvezmény
Az idei év elejéhez képest jövőre megduplázódik a családi kedvezményként igénybe vehető összeg:
