Városlista
2025. február 23, vasárnap - Alfréd

Hírek

2015. Május 24. 05:00, vasárnap | Külföld
Forrás: MTI

Elkészült Európa "tehetségtérképe"

Elkészült Európa

Elkészült Európa "tehetségtérképe" - mondta Fuszek Csilla, a budapesti székhelyű Európai Tehetségközpont igazgatója az M1 aktuális csatornán szombat délelőtt.

A kétéves munkával létrehozott "tehetségtérkép" 31 országból gyűjti össze a tehetséggondozás jó gyakorlatát - tette hozzá a szakember.

A központ már számos megkeresést kapott Európán kívülről is, hogy a projektet terjesszék ki az egész világra - mondta az igazgató.

A tehetség az egyén és a környezet interakciójából születik. Száz éve még az okosságot tartották a tehetség legfőbb jellemzőjének, majd a kreativitást, ma már a tehetségbarát környezet és a társadalmi igény fontosságát is látják a szakemberek - mondta Fuszek Csilla.

Például Magyarországon az ötvenes években egy vállalkozói tehetség nehezen bontakozhatott volna ki - jegyezte meg a tehetségközpont igazgatója, aki szerint a tehetségbarát környezet kialakítása terén még sok a tennivaló.

Címkék: európa, térkép, tehetség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 23. 08:53, vasárnap | Külföld

Négy év további harcot ígért Donald Trump a CPAC záró szónokaként

Négy év további harcot ígért Donald Trump elnök az amerikai konzervatívok éves konferenciája, a CPAC záró szónokaként szombaton.

2025. Február 22. 08:17, szombat | Külföld

Donald Trump: Zelenszkijre nincs igazán szükség az ukrajnai háború lezárását célzó tárgyalásokon

Volodimir Zelenszkij ukrán elnökre nincs igazán szükség az ukrajnai háború lezárását célzó tárgyalásokon -

2025. Február 19. 07:36, szerda | Külföld

Kreml: Vlagyimir Putyin kész tárgyalni Volodimir Zelenszkijjel

Vlagyimir Putyin orosz elnök kész tárgyalni ukrán hivatali partnerével, Zelenszkijjel is, de utóbbi legitimitása hivatali idejének lejárta miatt megkérdőjelezhető - jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője újságíróknak.

2025. Február 18. 08:02, kedd | Külföld

Ukrán elnök: Ukrajnát nem hívták meg a szaúdi orosz-amerikai tárgyalásokra, ezért nem fogadja el az eredményét

Ukrajna nem tudott róla, így nem is vesz részt a valószínűleg Szaúd-Arábiában megrendezendő amerikai-orosz tárgyalásokon, és nem ismer el semmilyen megállapodást Ukrajnáról Kijev részvétele nélkül