Városlista
2025. július 18, péntek - Frigyes

Hírek

2011. December 14. 07:20, szerda | Belföld
Forrás: mno.hu

Elrettentő erejű kamerák

Elrettentő erejű kamerák

Egyre több településen helyeznek üzembe térfigyelő kamerákat, ezzel próbálják csökkenteni a közterületi bűnözést.

Az országban található kamerarendszerek negyedét a WBS Rendszerház Kft. üzemelteti. Az információk a rendőrségre futnak be – írja a szerdai Magyar Nemzet.

Nagy Norbert, aki a WBS Rendszerház Kft. vezetője és a Fiatal Vállalkozók Országos Szövetségének EU-nagykövete elmondta, hogy a kamerarendszernek köszönhetően az elkövetett bűncselekmények száma mindenütt jelentősen csökkent. Például Baja főterén 2007 óta egyetlen autót sem törtek fel. A kamerarendszernek pedig órási elrettentő ereje van. A Kft. kifejlesztett egy automata robotrendszert, amely rendszámok felismerésére és mozgások analizálására képes, ennek köszönhetően nincs rá szükség, hogy emberek figyeljék a felvételeket.

Szentendrén 2010 óta harminckét kamera működik. Dietz Ferenc, a város polgármestere a Magyar Nemzetnek elmondta, hogy amióta működnek a térfigyelők, lényegében megszűnt a bűnözés azokon a területeken, amelyeket megfigyelés alatt tudnak tartani. Ha pedig mégis elkövetnek egy-egy szabálysértést vagy bűncselekményt, akkor a tetteseket a legtöbb esetben elfogják.

Zalakaroson elavult a térfigyelő kamerarendszer, ezért a közelmúltban a felújításra pályázatot írt ki a helyi önkormányzat, amelyet a tenderen győztes cég el is végzett. A rendszert a napokban indítják újra. „A korábbi példák is azt mutatják, hogy a térfigyelő kamera az egyik leghatékonyabb bűnmegelőzési eszköz, de egy elkövetett bűncselekmény rekonstruálásában és a tettesek azonosításában is komoly szerepe lehet” – mutatott rá Novák Ferenc, Zalakaros polgármestere. Novák Ferenc kitért arra, hogy a közbiztonság javítására „vak kamerákat” is bevetnek, amelyek nem készítenek felvételt, de a bűnözők nem tudják, hogy melyik szerkezet működik, és melyik nem.

„Az elemzések alapján megállapítható,hogy az erőszakos, garázda jellegű, valamint a lakosságot leginkább irritáló, közterületi vagyon elleni bűncselekmények a kamerákkal védett területekről kiszorultak” – jegyezte meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK).

A térfigyelő rendszerek nemcsak a bűnmegelőzési célokat szolgálják, hanem hatékonyan vehetők igénybe közrend elleni, valamint közlekedési szabálysértések megelőzésére, felderítésére. A rendszerek kiépítése különösen indokolt lehet a turisztikai idényben jelentősen érintett térségek területén a közrend és a közlekedésbiztonság megerősítésében – olvasható a szerdai Magyar Nemzetben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 18. 07:48, péntek | Belföld

Lengyel külügyi szóvivő: a Marcin Romanowskinak nyújtott menedékjog miatt rendelték haza a budapesti nagykövetet

A budapesti lengyel nagykövetet Marcin Romanowski volt lengyel igazságügyi miniszterhelyettesnek Magyarországon nyújtott menedékjog miatt rendelték véglegesen haza

2025. Július 18. 07:46, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: kitiltottak három ukrán vezetőt Magyarországról

A kormány kitiltotta azt a három, a kényszerszorozásokért felelős ukrajnai tisztségviselőt Magyarország területéről, akiknek szankciós listára helyezését előző nap kezdeményezte az Európai Uniónál

2025. Július 18. 07:44, péntek | Belföld

Orbán Viktor hivatalos látogatás keretében fogadta az Egyesült Arab Emírségek elnökét

Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön hivatalában fogadta Mohammed bin Zájed Ál Nahján sejket, az Egyesült Arab Emírségek (EAE) elnökét, aki első alkalommal tett hivatalos látogatást Magyarországon

2025. Július 18. 07:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: addig nem lesz béke, amíg Oroszország és Amerika nem állapodik meg

Addig nem lesz vége a háborúnak Ukrajnában, amig az orosz és az amerikai elnök nem ül le tárgyalni és nem születik egy nagyobb megállapodás, melynek fontos, de nem egyetlen tétele a háború