Városlista
2025. július 11, péntek - Nóra, Lili

Hírek

2018. Január 25. 21:36, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Emberölés miatt ítéltek el egy édesanyjáról nem gondoskodó férfit

Emberölés miatt ítéltek el egy édesanyjáról nem gondoskodó férfit

Emberölés miatt ítélt el a Miskolci Törvényszék egy miskolci férfit, aki nem gondoskodott idős, magatehetetlen édesanyjáról, ezért az asszony otthonában, magára hagyottan elhunyt

- közölte a bíróság az MTI-vel csütörtökön. A tájékoztatás szerint a férfi évek óta egy lakásban élt Miskolcon édesanyjával, akinél 2006-ban jelentkeztek először az agysorvadás tünetei. A vádlott észlelte, hogy anyja egyre rosszabb egészségi állapotban van, azonban nem vitte orvoshoz, és korábban szedett gyógyszereit sem íratta fel.

Az asszony a halálát megelőző két hónapban az ágyból nem kelt fel, orvost továbbra sem hívott hozzá a fia. A nő mozgásképtelenné vált, önállóan nem volt képes enni és inni sem, ennek ellenére fia több napra magára hagyta, amikor visszatért a lakásba édesanyját holtan találta.

A bíróság kimondta: a vádlottnak kötelessége lett volna édesanyjáról gondoskodni, hozzá orvost hívni, azonban ezt elmulasztotta, halála megfelelő gondozással, ápolással, táplálással elodázható lett volna.

A törvényszék a férfit különös kegyetlenséggel, védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett emberölés bűntette miatt 12 év fegyházbüntetésre ítélte. Az ítélet nem jogerős, a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett. A büntetőper a Debreceni Ítélőtáblán folytatódik.

Címkék: emberölés, miskolc

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 11. 09:12, péntek | Belföld

A Mondeléz átadta legnagyobb közép-kelet-európai napelemparkját Székesfehérváron

A Mondeléz International csütörtökön hivatalosan is átadta új napelemparkját székesfehérvári gyárának területén: a 2,3 millió dolláros beruházásból a cégcsoport legnagyobb közép-kelet-európai napelemparkja jött létre.

2025. Július 11. 09:11, péntek | Belföld

Agrometeorológia: országszerte mérséklődött az aszály, nagy területen meg is szűnt

A hét első felében hullott csapadék nyomán az aszály országszerte mérséklődött, nagy területen meg is szűnt, felfrissült a vegetáció - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2025. Július 11. 09:07, péntek | Belföld

Orbán Viktor: az Audi számunkra szívügy

Az Audi számunkra szívügy - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a német óriásvállalat győri járműgyárának csütörtöki termelésindító ünnepségén.

2025. Július 10. 11:00, csütörtök | Belföld

Kékszalag – Elrajtolt a tókerülő verseny mezőnye Balatonfüredről

Elrajtolt az 57. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj mezőnye Balatonfüredről csütörtökön 9 órakor.