Hírek
2011. December 27. 08:21, kedd |
Belföld
Forrás: Pécsi STOP/spaceweather.com
Erős napkitörés jön: sem a Földet, sem a Marsot nem kíméli
M-osztályú napkitörést produkált egy Föld felé néző napfolt, melyet december 28-án éri el bolygónkat, két nappal később pedig a Marsot.
Az 1387-es, új napfolt december 25-ének utolsó óráiban szabadította el a szakemberek által M4-es erősségűként kategorizált kitörést. A koronakidobódás december 28-án éri el a Földet, némi ragyogást csempészve az óév utolsó napjaiba. Az előrejelzések szerint 30-40 százalék esély van geomágneses viharokra.
Az erupció a bolygónkon kívül a Marsot is eltrafálja két nappal később. Elképzelhető, hogy a vörös bolygó felé tartó kitörést a november végén útjára indított Curiosity szonda is érzékeli - írja a spaceweather.com
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak
2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében
Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.
2026. Június 30. 11:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
2026. Június 30. 09:00, kedd | Belföld
Aranykonvoj - Fidesz: a Hajdu János elleni eljárás a tiszás politikai leszámolás része
A Fidesz a Terrorelhárítási Központ (TEK) korábbi elnöke, Hajdu János elleni eljárást \"a tiszás politikai leszámolás részének\" tartja.
