Hírek
2013. Július 26. 11:16, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Erősödött a forint délelőtt

Erősödött a forint a bankközi devizapiacon pénteken délelőtt, az eurót 296,25 forinton jegyezték 10 óra körül, a reggeli 297,22 forint és a csütörtök esti 297,91 forint után.
Devizapiaci kereskedők az MTI-nek azt mondták: az erősödés valószínűleg elsősorban Orbán Viktor miniszterelnök péntek reggeli interjújának köszönhető, eszerint ugyanis a kormány olyan megoldást keres a devizahitelesek problémáira, amely nem fogja erőteljesen rontani a bankok helyzetét. A kereskedők szerint a piac arra számít, hogy a bankok vesztesége akár több évre is eloszlik, így a devizahiteles mentőcsomag nem gyengítené a forintot.
A svájci frank árfolyama 240,22 forint volt délelőtt, a reggeli 240,89 forinttal, illetve a csütörtök esti 241,08 forinttal szemben.
A dollárt 222,91 forinton jegyezték délelőtt, míg reggel 223,88 forinton, csütörtökön este pedig 225,12 forinton állt a jegyzése.
A japán jennel 2,2610 forinton kereskedtek, a reggeli 2,2648 és az esti 2,2599 forintos árfolyamot követően.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 23. 08:41, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét
A háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét - írta Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon.
2025. Október 23. 08:39, csütörtök | Belföld
Október 23. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt
2025. Október 22. 07:04, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére
Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére, ugyanis egyedül ez adna reményt az ukrajnai háború rendezésére, harctéri megoldás ugyanis nem lehetséges