Városlista
2026. április 10, péntek - Zsolt

Hírek

2018. Május 31. 19:35, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Esősebb, de továbbra is meleg idő várható június első napjaiban

Esősebb, de továbbra is meleg idő várható június első napjaiban

Pénteken néhol akár 34 fok is lehet, majd egy-két fokkal enyhül, de június első napjaiban is marad a meleg időjárás. A hétvégén ismét többfelé várható zápor, zivatar

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttatott el az MTI-nek.

Pénteken a több-kevesebb napsütés mellett a Dunántúl nyugati részén és északkeleten szórványosan, másutt helyenként alakul ki zápor, zivatar. Többnyire mérsékelt marad a légmozgás, de zivatar környezetében viharos széllökések is lehetnek. A legalacsonyabb hőmérséklet 11-18, a legmagasabb 28-34 fok között valószínű.

Szombaton több órára kisüt a nap, de több helyen várható zápor, zivatar, és felhőszakadás is lehetséges. Zivatarok környezetében átmenetileg erős, viharos lehet a szél. A leghidegebb órákban 14-20 fok lehet. Napközben 25-32 fokig melegszik a levegő.

Vasárnap is kisüt a nap, és ekkor is több helyen várható zápor, zivatar, felhőszakadás. (Legnagyobb eséllyel az ország északkeleti harmadában várható csapadék.) A szél megélénkül, zivatar környezetében átmenetileg megerősödhet, viharossá is fokozódhat. A minimumhőmérséklet 13-19, a maximumhőmérséklet 24-30 fok között alakul - olvasható az előrejelzésben.

Címkék: eső, időjárás, meleg

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 10. 09:00, péntek | Belföld

NVI: szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert a választás végeredménye

Szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert az országgyűlési választás végeredménye - közölte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) csütörtökön az MTI-vel.

2026. Április 10. 07:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: Nem adjuk a gyerekeinket Ukrajnának

Nem adjuk se a gyerekeinket, se a fegyvereinket, se a pénzünket Ukrajnának - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a kormánypártok debreceni nagygyűlésén csütörtökön.

2026. Április 09. 15:00, csütörtök | Belföld

Harmadik éve csökken az ipari termelés Magyarországon

2026. Április 09. 11:00, csütörtök | Belföld

Választás 2026 - Harmincötezernél is több delegált lesz a szavazatszámláló bizottságokban

Több mint 35 ezer delegált vesz részt az április 12-ei parlamenti választáson a választási bizottságok munkájában. Négy évvel ezelőtt ez a szám több mint 40 ezer volt.