Városlista
2026. június 10, szerda - Margit

Hírek

2019. Szeptember 17. 09:57, kedd | Belföld
Forrás: mti

Eszméletlen pénzt fizethet egy elítélt barcsi kutyatartó nő

Eszméletlen pénzt fizethet egy elítélt barcsi kutyatartó nő

Egy év két hónap felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte és 27 millió forint bűnügyi költség megfizetésére kötelezte a bíróság azt a nőt, aki több mint száz tacskót tartott Barcson nem megfelelő körülmények között

– tájékoztatta a Kaposvári Törvényszék sajtóosztálya kedden az MTI-t.

Az elsőfokú, nem jogerős ítélet szerint az 57 éves nő fém szállítóketrecekben és műanyag szállítóboxokban tartotta az állatokat. A tacskók a szűk hely miatt saját vizeletükkel és bélsarukkal szennyeződtek, emiatt többüknél szem- és fülgyulladás alakult ki, a kutyák nagy része a rossz tartási körülmények következtében rendkívül lesoványodott.

Az ügyész a vádlott próbára bocsátását indítványozta, a bíróság ezzel szemben felfüggesztett szabadságvesztés kiszabását tartotta indokoltnak és elrendelte a kutyák elkobzását – írták a közleményben.

Vadócz Attila, a Kaposvári Törvényszék szóvivője az MTI megkeresésére azt mondta: a 27 millió forintos bűnügyi költség jelentős részét a tacskók szállítása, megfelelő elhelyezése, orvosi kezelése és ellátása teszi ki.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld

OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot

Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.

2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld

Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel

Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.

2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete

Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.