Városlista
2025. február 23, vasárnap - Alfréd

Hírek

2019. Július 05. 07:47, péntek | Belföld
Forrás: mti

Extrém UV-B-sugárzás várható

Extrém UV-B-sugárzás várható

Pénteken extrém UV-B-sugárzás várható – hívta fel a figyelmet az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön.

Az MTI-hez eljuttatott figyelmeztetésük szerint az UV-B-sugárzás elérheti a 8.0-as értéket. Ilyenkor normál bőrtípusnál már 15-20 perc napon tartózkodás után is bőrpír keletkezhet.

Azt kérik, fokozottan védekezzenek a napsugárzás által okozott leégés ellen. Ha lehetséges napközben 11 és 15 óra között kerüljék a napozást. Vállat takaró póló, szalmakalap, illetve fényvédő krém használata
mindenképpen javasolt - írta a meteorológiai szolgálat, hozzátéve: a várható UV-B értékek területi eloszlása megtekinthető a www.met.hu/idojaras/humanmeteorologia/uv-b weboldalon.

Az előrejelzés szerint pénteken a legalacsonyabb hőmérséklet általában 11 és 17 fok között alakul, de a hidegre hajlamos helyeken ennél alacsonyabb értékeket is mérhetnek. A legmagasabb hőmérséklet 28 és 33 fok között várható.

Címkék: nap, sugárzás, UV, uv-b

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 23. 08:59, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 8. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. Február 23. 08:58, vasárnap | Belföld

Bírók tüntettek az igazságszolgáltatás függetlenségéért Budapesten

A bírók és az igazságszolgáltatás függetlenségéért demonstrációt tartottak a Magyar Bírói Egyesület (MABIE) szervezésében szombaton Budapesten.

2025. Február 23. 08:54, vasárnap | Belföld

Évértékelő - Orbán Viktor: 2025 legyen az áttörés éve

2025. Február 22. 08:21, szombat | Belföld

Nagy Márton: az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk!

Az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk! - közölte a nemzetgazdasági miniszter a közösségi oldalán, hozzátéve: pénteken egyeztetett az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) képviselőivel az élelmiszerárak alakulásáról.