Hírek
2017. Szeptember 15. 07:29, péntek |
Belföld
Forrás: mti/fotó: police.hu
Ezrek nem használtak biztonsági övet - Akciózott a rendőrség

A rendőrök háromnapos országos akciója során összesen 4249 alkalommal állapították meg a passzív biztonsági eszközök használatának elmulasztását - közölte a rendőrség csütörtökön honlapján.
A hétfőn kezdődött TISPOL európai kampány keretében a biztonsági öv, a gyermekbiztonsági rendszerek és a bukósisak előírásszerű használatát ellenőrizték kiemelten. A három nap alatt 4170 alkalommal tapasztalták a biztonsági öv használatának elmulasztását, ebből túlnyomórészt - 3539 esetben - a járművezető nem kapcsolta be a biztonsági övét. A gyermekbiztonsági rendszert 50 alkalommal nem használták, 29 motoros pedig bukósisak nélkül közlekedett.
Ezen felül a rendőrök 30 alkalommal intézkedtek közbiztonsági jellegű jogsértések - vagyon elleni, valamint kábítószerrel kapcsolatos bűncselekmények elkövetésének gyanúja - miatt, ebből nyolc esetben körözött embert fogtak el - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 16. 09:10, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: százmilliárd forintos budapesti beruházást jelentett be a BYD
Mintegy százmilliárd forint értékű beruházást jelentett be a BYD kínai autógyártó, amelynek keretében a cég a magyar fővárosba telepíti az európai vállalati és fejlesztési központját
2025. Május 16. 09:08, péntek | Belföld
Czomba Sándor: elérhető a 85 százalékos foglalkoztatási arány
Magyarország elérheti a 85 százalékos foglalkoztatási arányt 2030-ra - mondta Czomba Sándor csütörtökön Budapesten, a WHC Csoport és az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány konferenciáján.
2025. Május 16. 09:04, péntek | Belföld
Orbán Viktor: a jövő autóit is Magyarországon fogják gyártani
A BYD gyárral kötött mostani megállapodás azt jelenti, hogy a jövő autóit is Magyarországon fogják gyártani
2025. Május 15. 07:11, csütörtök | Belföld
Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség területvédelmi ezredeinek katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda Bakonykútiban
Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség négy területvédelmi ezredének kijelölt tartalékos katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda a Fejér vármegyei Bakonykútiban található lőtéren, a gyakorlat a Valiant Panther 2025 nevet viseli