Hírek
2019. Január 25. 15:05, péntek |
Belföld
Forrás: mti - Fotó: MTI/Balogh Zoltán
Ezren utazhatnak zarándokvonattal a csíksomlyói pápai misére
Zarándokvonattal ezren utazhatnak Ferenc pápa június 1-jei csíksomlyói szentmiséjére a MÁV-Start Zrt. és a Misszió Tours utazási iroda szervezésében
– mondta az iroda ügyvezető igazgatója pénteken az M1 aktuális csatornán és a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
Budai László közölte: május 31-én három városból – Budapestről, Szombathelyről és Miskolcról – indul vonat, amelyek több nagyvárost érintve Püspökladányban összekapcsolódnak. A zarándokvonat onnan egy, 17 kocsiból álló szerelvényként folytatja útját Csíkszeredáig – ismertette.
Nagy az érdeklődés, hiszen a pápa csíksomlyói látogatása történelmi esemény, sajtóinformációk szerint Csíkszeredában és környékén már egyáltalán nem lehet szállást találni a búcsú idejére – mondta.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 20. 13:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁV tíz InterCity-kocsit bérel a nyári balatoni forgalom támogatására az osztrák vasúttól
Tíz InterCity-kocsit vesz igénybe a MÁV a nyári balatoni forgalomra az osztrák vasúttól - írta keddi Facebook-posztjában Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.
2026. Május 20. 11:00, szerda | Belföld
Kegyelmi ügy - Répássy Róbert: szabályos, de nem szokásos eljárásban történt a miniszteri ellenjegyzés
2026. Május 20. 10:00, szerda | Belföld
Lannert Judit: mától egy új, 21. századi tanuló társadalom kialakításán dolgozunk
2026. Május 20. 07:03, szerda | Belföld
Magyar Péter: visszakerültek megérdemelt helyükre a magyar-lengyel kapcsolatok
Magyar Péter örül, hogy a magyar-lengyel kapcsolatok visszakerülhetnek megérdemelt helyükre.
