Városlista
2025. október 23, csütörtök - Gyöngyi

Hírek

2021. Augusztus 06. 11:57, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Feladta magát az a férfi, akit robbanóanyaggal való visszaélés miatt kerestek

Feladta magát az a férfi, akit robbanóanyaggal való visszaélés miatt kerestek

Feladta magát a rendőrségen az a 39 éves férfi, aki ellen robbanóanyaggal vagy robbantószerrel visszaélés bűntettének gyanúja miatt adtak ki elfogatóparancsot

- közölte a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság pénteken a police.hu oldalon.

A Budapest Környéki Törvényszék szerdán azt közölte az ügyről, hogy egy 48 éves férfi - akit már letartóztattak - és 39 éves testvére több hónappal ezelőtt egy lakatlan ingatlannál csaknem 880 tételnyi robbanóanyagot, robbanószert és lőszert gyűjtött össze. A hatóságok hétfőn kutatták át a férfi ingatlanát, ahol megtalálták az eltulajdonított eszközöket.

Az ügyben a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság robbanóanyag és robbanószer engedély nélküli megszerzésével elkövetett robbanóanyaggal és robbanószerrel visszaélés és más bűncselekmény miatt nyomoz.

A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság pénteken azt közölte, hogy a fiatalabb testvért a rendőrök egyik lehetséges tartózkodási helyén sem találták, ezért elfogatóparancsot adtak ki ellene.

A 39 éves férfi csütörtök kora este feladta magát a Dabasi Rendőrkapitányságon.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 23. 08:41, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét

A háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét - írta Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon.

2025. Október 23. 08:39, csütörtök | Belföld

Október 23. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt

2025. Október 22. 07:04, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére

Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére, ugyanis egyedül ez adna reményt az ukrajnai háború rendezésére, harctéri megoldás ugyanis nem lehetséges

2025. Október 22. 07:03, szerda | Belföld

4,1-es magnitúdójú földrengés volt Csongrád térségében