Hírek
2011. Augusztus 22. 07:17, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Félnek a fedél nélküliek

A Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke szerint elfogadható és támogatható, hogy a kormány hatósági eszközökkel kívánja ellenőrizni a hajléktalanok által lakott területeket.
Vecsei Miklós ugyanakkor hozzátette: sok fedél nélkül élő fél, ezért többen más lakhelyet kerestek.
A szakember a csepeli gyilkosság kapcsán azt mondta: a hajléktalanok inkább áldozatok, mint elkövetők.
Egyelőre nem kapott hivatalos értesítést a Magyar Máltai Szeretetszolgálat arról, hogy a csepeli gyilkosságok után a miniszterelnök arra utasította volna a belügyminisztert: a hatóság ellenőrizze a hajléktalanok által lakott területeket - közölte az Inforádió. A szervezet alelnöke szerint félnek az akciótól a hajléktalanok, ezért sokan elhagyták eddigi lakhelyüket. Vecsei Miklós a csepeli gyilkosság kapcsán azt mondta: keveset tudnak az ügyről, így azt sem, kik az áldozatok. Mindenesetre a hajléktalan emberek inkább áldozatok, mint elkövetők - hangsúlyozta a szakértő, aki emlékeztetett arra: gyakran fordul elő, hogy gazdasági bűncselekmény elkövetésekor ismeretlen tettesek visszaélnek a fedél nélkül élők személyes irataival.
OririentPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 10. 08:12, vasárnap | Belföld
Országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe
A jelentős nappali felmelegedés és a csapadékhiány miatt vasárnap ismét országos tűzgyújtási tilalom lép életbe - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szombaton a honlapján.
2025. Augusztus 10. 08:11, vasárnap | Belföld
Újra működik az EESZT
Energiaügyi Minisztérium: ismét zavartalanul működnek az elektronikus közigazgatási felületek.
2025. Augusztus 10. 08:09, vasárnap | Belföld
Megélénkülőben az ingatlanpiac
Országosan óriási élénkülés tapasztalható az ingatlankeresésekben, a vidéki ingatlanok iránti érdeklődés megközelíti, sok esetben meghaladja a Budapestre és az agglomerációjára vonatkozót
2025. Augusztus 09. 10:36, szombat | Belföld
Hőség - ÉKM: időszakosan felfüggesztik a kamionstopot a hétvégén
A hőség miatt időszakosan feloldják a nehéz tehergépjárművek forgalomkorlátozását szombaton, illetve vasárnap - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) pénteken az MTI-vel.