Városlista
2025. augusztus 8, péntek - László

Hírek

2012. Május 18. 14:05, péntek | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Félszáz lakásban zárták el a meleg vizet Győrben

Félszáz lakásban zárták el a meleg vizet Győrben

Eddig 55 háztartásban zárta el a meleg vizet a győri városüzemeltetési társaság, hogy így hajtsa be távhődíj-kintlevőségét – közölte Milanovich László, a Győr-Szol Zrt. távfűtési igazgatója az MTI érdeklődésére.

Két hónap alatt 55 lakásban szerelték be a mérőóra elé azt a tárcsát, amely nem enged keresztül vizet. Két fogyasztó néhány órán belül kifizette hátralékát, így náluk azonnal visszaállították a szolgáltatást. Három helyen azonban nem engedték be munkatársaikat, ezért ott hatósági intézkedést várnak.

„Mi mindenben partnerek vagyunk, de szeretnénk a teljesítés ellenértékét megkapni” – mondta Milanovich László.

Hogy mennyi a társaság távhődíj-kintlévősége, arról sem ő, sem Ozsvárt Tamás, a Győr-Szol kommunikációs menedzsere nem kívánt nyilatkozni. Utóbbi azt közölte: érdemi adattal a nyáron tudnak szolgálni, mivel a nehéz anyagi helyzetben lévők között sokan a fűtési időszak után, az így megtakarított távhődíjból rendezik apránként tartozásukat.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 07. 08:01, csütörtök | Belföld

Visit Hungary: csaknem 100 ezer vendéget fogadtak a fővárosi szállodák a Forma–1 versenyhétvégén

Az idei Forma–1 versenyhétvégén a fővárosi szállodák majdnem 100 ezer vendéget fogadtak, kihasználtságuk meghaladta a 86 százalékot.

2025. Augusztus 07. 07:55, csütörtök | Belföld

Iparvédelmi és munkahelyvédelmi akciótervet dolgoz ki a kormány

Elkezdte a konzultációkat a külgazdasági és külügyminiszter azokkal a nagy cégekkel, amelyeket az Európai Unió és az Egyesült Államok között létrejött kereskedelmi megállapodás érint