Hírek
2020. Október 24. 16:06, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Félszáznál több helyen várnak véradókat országszerte

Országszerte több mint 50 helyszínen szerveznek véradást, a helyszínek és időpontok az ovsz.hu és a veradas.hu oldalon követhetők - közölte az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) véradásszervezője csütörtökön az M1-en.
Ohnsorge Éva tájékoztatása szerint szerdán 49 helyszínen 1273-en mentek el vért adni, ez mintegy 20 százalékkal maradt el a várakozásaiktól.
Elmondta, a kórházaktól 752 igény érkezett, ebből a legnagyobb, 22 egység vérre vonatkozó kérés a Fejér Megyei Szent György Kórház intenzív osztályán fekvő egyik beteg gyógyulását segítette. A legtöbben, 114-en a Szegedi Tudományegyetem Klebelsberg Kuno Könyvtárában szervezett eseményen adtak vért.
Arra hívta fel a figyelmet, hogy a vérkészítmények felhasználhatósága időben korlátozott, ezért fontos a rendszeres véradás. Megjegyezte, a nők évente négyszer, a férfiak ötször tudnak vért adni.
A Magyar Vöröskereszt internetes kampányt indított azzal a céllal, hogy a közösségi média felületein elérhető véradási helyszínkereső segítségével minél többen megtalálják a hozzájuk közeli véradópontot - hangzott el műsorban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 17. 08:27, szombat | Belföld
Elkészült az egymilliomodik Audi Q3 modell az Audi Hungaria győri gyárában
Legördült a gyártósorról az egymilliomodik Audi Q3 modell az Audi Hungaria Zrt. győri gyárában. Az ünnepség részeként az Audi Hungaria és a magyar kormány megújította a 2013-ban kötött stratégiai együttműködési megállapodását.
2025. Május 17. 08:20, szombat | Belföld
Orbán Viktor: példátlan, hogy egy nem NATO-tagállam titkosszolgálati akciókat hajt végre egy NATO-tagállam, Magyarország ellen
Példátlan, hogy a nem NATO-tagállam Ukrajna titkosszolgálati akciókat hajt végre egy NATO-tagállam, Magyarország ellen
2025. Május 16. 09:10, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: százmilliárd forintos budapesti beruházást jelentett be a BYD
Mintegy százmilliárd forint értékű beruházást jelentett be a BYD kínai autógyártó, amelynek keretében a cég a magyar fővárosba telepíti az európai vállalati és fejlesztési központját
2025. Május 16. 09:08, péntek | Belföld
Czomba Sándor: elérhető a 85 százalékos foglalkoztatási arány
Magyarország elérheti a 85 százalékos foglalkoztatási arányt 2030-ra - mondta Czomba Sándor csütörtökön Budapesten, a WHC Csoport és az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány konferenciáján.