Hírek
2024. Január 29. 07:57, hétfő |
Sport
Forrás: MTI
Férfi kézilabda Eb - Franciaország tíz év után újra aranyérmes

Az olimpiai címvédő Franciaország hosszabbítás után 33-31-re legyőzte a világbajnok Dániát a férfi kézilabda Európa-bajnokság vasárnapi döntőjében.
A dánok az első és a második félidőben is vezettek három góllal egy-egy alkalommal, de a szünetben és a rendes játékidő végén is döntetlen volt az állás. A hosszabbításban jobban összpontosított, kevesebbet hibázott az olimpiai címvédő, és 2014 után ismét kontinensbajnok lett.
A Telekom Veszprém francia játékosai közül a beálló Ludovic Fabregas nyolc, az irányító Nedim Remili öt, az ugyancsak irányító Kentin Mahé három, a balszélső Hugo Descat két alkalommal talált a hálóba. A mezőny legjobbja a rendes játékidő végén lecserélt dán kapus, Emil Nielsen lett, aki 15 védéssel zárt.
Mindkét csapat negyedszer játszott Eb-döntőt, a franciák mindet megnyerték - és a németországi tornán is veretlenek maradtak -, a dánok mérlege két siker mellett immár két vereség.
A következő kontinenstornának 2026. január 15. és február 1. között Dánia, Svédország és Norvégia ad otthont.
Eredmény:
döntő:
Franciaország-Dánia 33-31 (14-14, 27-27, 29-29), hosszabbítás után
a 3. helyért:
Svédország-Németország 34-31 (18-12)
A torna álomcsapata:
kapus: Andreas Wolff (német)
balszélső: Hampus Wanne (svéd)
balátlövő: Martim Costa (portugál)
irányító: Juri Knorr (német)
jobbátlövő: Mathias Gidsel (dán)
jobbszélső: Robert Weber (osztrák)
beálló: Ludovic Fabregas (francia)
védekező játékos: Magnus Saugstrup (dán)
gólkirályok: Martim Costa Martim 54 gól (7 mérkőzés, 81 lövés) és Mathias Gidsel 54 gól (8 mérkőzés, 66 lövés)
A dán jobbátlövő, Mathias Gidsel sorozatban az ötödik világverseny álomcsapatába került be.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 10. 09:11, szombat | Sport
Marco Rossi 2030 nyaráig hosszabbított
A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.
2025. Május 09. 07:25, péntek | Sport
Tyson Fury korábbi világbajnok ökölvívó Budapestre látogat
Tyson Fury korábbi nehézsúlyú világbajnok ökölvívó pénteken Budapestre látogat, és a helyszínen tekinti meg féltestvérei, Thomas és Roman Fury mérkőzéseit.
2025. Május 08. 06:00, csütörtök | Sport
Férfi kézilabda Eb-selejtező - Szlovákiai győzelmével kijutott a tornára a magyar válogatott
A magyar férfi kézilabda-válogatott kijutott a jövő januári Európa-bajnokságra, mivel 39-24-re nyert Szlovákia vendégeként a selejtezősorozat ötödik fordulójában, szerdán Galgócon.
2025. Május 05. 07:57, hétfő | Sport
Több mint 12 ezren futottak a Futókörök Napján
Több mint 12 ezren futottak a vasárnap ötödik alkalommal megrendezett Futókörök Napján, melynek keretében 21 helyszínen húzhattak futócipőt az érdeklődők.