Hírek
2013. Június 27. 18:04, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Fidesz: a gázvezeték-felújítás költségét állják a szolgáltatók!
Azt kéri a kormánytól a Fidesz rezsicsökkentésért felelős politikusa, hogy szülessen olyan jogszabály, amely rögzíti, hogy a szolgáltatóknak kell állniuk a gázvezeték-felújítási költségeket.
Németh Szilárd erről azután nyilatkozott az MTI-nek, hogy a csütörtöki Világgazdaságban megjelent hír szerint a Főgáz jelenleg 184 fővárosi társasházban (több mint 2500 lakásban) szünetelteti a szolgáltatást műszaki okok miatt, a lakástulajdonosok ugyanis nem újították fel a vezetékeket.
A fideszes politikus elmondta: az ügyben megkereste Tarlós István főpolgármestert, aki péntekre ígért neki választ. Németh Szilárd egyebek mellett arra kíváncsi, hogy ki, milyen jogszabály alapján és miért éppen az érintett házak esetében rendelte el a gázszolgáltatás szüneteltetését, mennyibe kerül egy ilyen javítás, kinek a tulajdona a felújítandó vezeték.
Ezzel egyidejűleg a kabinethez is kéréssel fordult a kormánypárti képviselő, kezdeményezve, hogy akár a szaktárcán, akár a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatalon keresztül szülessen olyan jogszabály, amely rögzíti: ezeket a vezetékfelújítási költségeket a szolgáltatóknak kell állniuk, nem pedig a lakástulajdonosoknak.
E kiadásnak az árakban lévő rendszerhasználati díjban benne kell lennie - jegyezte meg. Németh Szilárd hangsúlyozta: a szolgáltatónak a lakásokba kell eljuttatnia a gázt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 14. 07:32, péntek | Belföld
Február 28-ig meghosszabbítják és további 14 termékre kiterjeszti az árréscsökkentést
A kormány nem a profithajhász multik, hanem a magyar emberek pártján áll, ezért folytatja a harcot az indokolatlan áremelésekkel szemben.
2025. November 14. 07:30, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: a kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről
A kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről, amely részletekben történik majd - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.
2025. November 13. 07:30, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: a Mercedes létrehozza az első magyarországi kutatás-fejlesztési központját
2025. November 13. 07:27, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a gyermekeket is
A kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a nevelőszülőkre szoruló gyermekeket is - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook oldalára feltöltött videóban szerda este.
