Városlista
2025. május 17, szombat - Paszkál

Hírek

2019. Július 04. 13:00, csütörtök | Belföld
Forrás: infovárosok - illusztráció: pixabay

Folyamatosan hitegetve több millióval verte át barátnőjét

Folyamatosan hitegetve több millióval verte át barátnőjét

Nagyobb kárt okozó csalás bűntette miatt nyújtott be vádiratot a Tatabányai Járási Ügyészség azzal a férfival szemben, aki barátnőjét több alkalommal kölcsönadásra bírta rá, a pénzt azonban nem fizette vissza.

A vádlott 2017. májusban ismerte meg közös munkahelyükön a tatabányai sértettet, akivel élettársi viszony nélküli párkapcsolatot tartott fenn – számolt be az ügyről a megyei főügyészség.

Kifejtve: a vádlott 2017. május 15-től 2017. szeptember 30-ig a tényleges visszafizetés szándéka és lehetősége nélkül, sértettől több részletben pénzkölcsönt kért és kapott. A pénzkölcsönök visszafizetési határidejét a vádlott és a sértett minden esetben néhány napban határozta meg.

A tévedésbe ejtett sértett 2017. május 15. és 2017. május 30. között 10 ezer forintot, és további 150 ezer, 2017. május 30-án 760 ezer, 2017. május 31-én 1,5 millió, 2017. június else és 2017. június 30-án között 610 ezer forintot adott kölcsönként a vádlottnak, aki úgy nyilatkozott, hogy a pénzösszegből az alkalmazásában álló személyek belföldi és külföldi munkalehetőségekhez történő szállítását fogja rendezni, és ezen ráfordítások rövid időn belül haszonnal térülnek meg.

A vádlott 2017. július 1. és július 31. között telefonkészülék vételárára további 147 975 forintot, majd 2017. szeptember 1. és 2017. szeptember 30. között apja kórházi kezelésének járulékos költségeire további 199 500 forintot kért kölcsön a sértettől.
A különös visszaesőnek minősülő vádlott összesen 3 377 475 forintot kapott kölcsön a nőtől, azonban eredeti csalárd célzatának megfelelően a kölcsönösszegeket nem fizette vissza.

Az ügyészség arra tett indítványt, hogy amennyiben a vádlott előkészítő ülésen a bűncselekmény elkövetését beismeri, a bíróság a vádlottat 1 év 6 hó végrehajtandó börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélje.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 17. 08:27, szombat | Belföld

Elkészült az egymilliomodik Audi Q3 modell az Audi Hungaria győri gyárában

Legördült a gyártósorról az egymilliomodik Audi Q3 modell az Audi Hungaria Zrt. győri gyárában. Az ünnepség részeként az Audi Hungaria és a magyar kormány megújította a 2013-ban kötött stratégiai együttműködési megállapodását.

2025. Május 17. 08:20, szombat | Belföld

Orbán Viktor: példátlan, hogy egy nem NATO-tagállam titkosszolgálati akciókat hajt végre egy NATO-tagállam, Magyarország ellen

Példátlan, hogy a nem NATO-tagállam Ukrajna titkosszolgálati akciókat hajt végre egy NATO-tagállam, Magyarország ellen

2025. Május 16. 09:10, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: százmilliárd forintos budapesti beruházást jelentett be a BYD

Mintegy százmilliárd forint értékű beruházást jelentett be a BYD kínai autógyártó, amelynek keretében a cég a magyar fővárosba telepíti az európai vállalati és fejlesztési központját

2025. Május 16. 09:08, péntek | Belföld

Czomba Sándor: elérhető a 85 százalékos foglalkoztatási arány

Magyarország elérheti a 85 százalékos foglalkoztatási arányt 2030-ra - mondta Czomba Sándor csütörtökön Budapesten, a WHC Csoport és az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány konferenciáján.