Városlista
2025. május 16, péntek - Botond, Mózes

Hírek

2019. Március 28. 09:05, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Folyamatosan nő a magyarországi repülőterek forgalma

Folyamatosan nő a magyarországi repülőterek forgalma

Folyamatosan nő a magyarországi repülőterek forgalma; Debrecenben megduplázódhat, Budapesten a 15 milliót is elérheti az idei utasszám - hangzott el az M1 aktuális csatorna szerda esti Híradójában.

A debreceni nemzetközi repülőtéren tavaly 382 ezer utas fordult meg, idén 700 ezerre számítanak, mivel nemcsak a járatok, hanem az úti célok száma is bővül. Király Tamás, a Debrecen International Airport ügyvezető-helyettese elmondta, Debrecenből jelenleg 11 úti célt érnek el, ez a szám március 31-én 14-re nő.

Mint kiemelték, Budapestről többek között Izraelbe is el lehet repülni. Az El Al Izraeli Légitársaság most ünnepelte budapesti járatindításának 30. évfordulóját. A légitársaság Magyarországi igazgatója, Váradi János azt mondta, számukra a biztonság az első, és sokan úgy tartják, hogy az El Al a világ egyik legbiztonságosabb légitársasága. Az elmúlt 30 évben több mint 1 millió utas vette igénybe a magyar járatot.

Az ismertetés szerint Magyarországról 44 légitársasággal 134 repülőtérre lehet eljutni.

Hardy Mihály, a Budapest Airport kommunikációs igazgatója azt mondta: köszönhetően a magyarországi turizmus fejlődésének, tavaly dinamikusan nőtt az utasforgalom, elérték a 14,9 milliós utasszámot.

Felmérések szerint az utasok száma idén tovább nő - hangzott el a Híradóban, amelyben emlékeztettek, hogy vasárnaptól sűrűbben, 10 percenként közlekedik a 100E busz a Deák Ferenc tér és a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 2-es terminálja között.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 15. 07:11, csütörtök | Belföld

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség területvédelmi ezredeinek katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda Bakonykútiban

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség négy területvédelmi ezredének kijelölt tartalékos katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda a Fejér vármegyei Bakonykútiban található lőtéren, a gyakorlat a Valiant Panther 2025 nevet viseli

2025. Május 15. 07:07, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: példátlan támadás indult Magyarország ellen, a magyaroknak joguk van tudni, kik és miért állnak emögött!

Példátlan támadás indult Magyarország ellen, a magyaroknak joguk van tudni, kik és miért állnak emögött - közölte Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter szerdán a közösségi oldalán.

2025. Május 14. 07:12, szerda | Belföld

Hitelesítette a december 24-e munkaszüneti nappá nyilvánítását célzó népszavazási kezdeményezést az NVB

Hitelesítette a december 24-e munkaszüneti nappá nyilvánítását célzó népszavazási kezdeményezést a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) kedden.

2025. Május 14. 07:10, szerda | Belföld

HM: nem drónok miatt láthattak Gripeneket a levegőben Nyíregyháza környékén

A közösségi médiában terjedő híresztelésekkel ellentétben nem drónok miatt láthattak Gripeneket a levegőben Nyíregyháza környékén kedden - közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) az MTI-vel.