Városlista
2025. június 23, hétfő - Zoltán

Hírek

2019. December 31. 15:02, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Folytatja újfajta ellenőrzési akcióját a fővárosi rendőrség

Folytatja újfajta ellenőrzési akcióját a fővárosi rendőrség

A fővárosi balesetek 90 százalékát sofőrök, a többit gyalogosok okozzák.

A balesetek kilencven százalékáért a járművezetők, tíz százalékáért pedig a gyalogosok a felelősek - mondta a Budapesti Rendőr-főkapitányság baleset-megelőzési és közlekedési osztályának vezetője kedd reggel az M1-en.

Szécsi Tibor szerint a műszaki hiba miatt bekövetkező szerencsétlenségek arány elenyésző, ezért ha mindenki betartaná a közlekedési szabályokat, a személyi sérülések és a halálesetek aránya jelentősen csökkenne a balesetekben.

Kitért arra is, hogy nemrégiben újfajta ellenőrzést vezetett be a rendőrség: civil autókból figyelték a forgalmat és büntették meg a szabálytalan járművezetőket. Az akció sikeres volt, ezért folytatni fogják, sőt már nemcsak a fővárosban, hanem az egész országban - közölte.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 23. 07:06, hétfő | Belföld

Megújul a pápateszéri Kurali-malom

2025. Június 23. 07:05, hétfő | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: jönnek a harctér rettegett sárkányai

Jönnek a harctér rettegett sárkányai! 56 új Gidrán erősíti majd a Magyar Honvédséget - írta a honvédelmi miniszter vasárnap a Facebook-oldalán.

2025. Június 23. 07:03, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát

Az iráni-izraeli háború eszkalálódása Magyarországra is kihat! Megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát

2025. Június 21. 09:11, szombat | Belföld

Aldi baromfivirslit hívtak vissza allergén jelenléte miatt

Az Aldi Magyarország Élelmiszer Bt. kezdeményezte a Baromfivirsli csirkemellel 280 g termék visszahívását, mivel az tejallergént (sajt) tartalmazhat