Városlista
2026. június 10, szerda - Margit

Hírek

2018. Február 10. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: mti

Folytatódnak az egyeztetések az egészségügyi ágazatban

Folytatódnak az egyeztetések az egészségügyi ágazatban

A héten tovább folytatódtak a sztrájktárgyalások az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) Egészségügyért Felelős Államtitkársága, valamint az ágazati reprezentatív szakszervezetek és stratégiai partnereik között

- tájékoztatta az Emmi pénteken az MTI-t. A tárgyaláson a Magyarországi Munkavállalók Szociális és Egészségügyi Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének (MSZ EDDSZ), a Mentődolgozók Önálló Szakszervezetének (MÖSZ), továbbá a Magyar Orvosi Kamara (MOK), a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara (MESZK), a Magyar Gyógyszerészi Kamara (MGYK), a Medicina 2000 Poliklinikai és Járóbeteg Szakellátási Szövetség és a Magyar Kórházszövetség (MKSZ) képviselője vett részt.

Az Emmi közleménye szerint a sztrájktárgyalás-sorozat legutóbbi fordulóján a tárgyalópartnerek átadták az államtitkárságnak a 2016 szeptemberében aláírt bérfejlesztésről szóló megállapodással kapcsolatos módosítási javaslatukat, hogy abban rögzítsék az egészségügyi dolgozók (2018 novemberéről januárra) előrehozott béremelését, valamint a mentődolgozók végrehajtott 10 százalékos béremelését.

A sztrájktárgyaló partnerek kezdeményezésére kitértek arra is, hogy a bérfejlesztést terjesszék ki az alapellátásban alkalmazottként dolgozó orvosokra, szakdolgozókra is - írta az Emmi, hozzátéve: ennek lehetőségeit az egészségügyi államtitkárság vizsgálja.

A sztrájktárgyaló partnerek jelezték továbbá: a védőnők garantált bérfejlesztéséről és a gazdasági, műszaki és háttérszolgáltatást nyújtók bérfejlesztéséről is folytatni kívánják az egyeztetéseket.

A tárgyalások ennek megfelelően tovább folytatódnak - olvasható az Emmi közleményében.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld

OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot

Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.

2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld

Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel

Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.

2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete

Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.