Hírek
2012. Március 20. 14:05, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Forintra váltják a fizetni nem tudók devizahitelét
Elfogadta az árfolyamrögzítés új szabályairól szóló törvényt az Országgyűlés. Eszerint az árfolyamgátat azok igényelhetik, akik legfeljebb 20 millió forint értékben adósodtak el.
Rogán Antal javaslatára a múlt héten úgy változtatott az országgyűlés, hogy ne a lakás érteke, hanem a felvételkori hitelösszeg legyen döntő.
Az Országgyűlés döntött arról is, hogy a bankok augusztus 31-éig kötelesek forintra váltani a tartósan nem fizetők devizahitelét. Esetükben a bankoknak a forintra váltás napján el kell engedniük a követelés negyedét. Elfogadták az árfolyamgát módosító indítványát is.Az ügyfelek 2012 év végéig kezdeményezhetik a devizahiteleik: svájci frank esetében 180, euró esetében 250 forintos árfolyamon történő rögzítését. Könnyítés még, hogy a gyűjtőszámlán felhalmozódó árfolyam különbözetből adódó részletek kamatterheit az állam és a bankok közösen átvállalják.
Elfogadásra került a 90 napon túli hitelesek és a felmondott hitelszerződéssel bírók megsegítése is. A parlament döntött arról, hogy adómentesen vehetik fel reálhozamukat azok a magánpénztártagok, akik március 31-ig visszalépnek az állami nyugdíjrendszerbe. A kedvezményre több mint 100 ezer fő jogosult.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 17. 08:22, szombat | Belföld
Magyar Közút: közel 670 ezer éves e-matricát vásároltak az autósok január 15-ig
2026. Január 17. 08:17, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a nemzeti petícióval most minden magyar nemet mondhat Ukrajna és a háború finanszírozására
2026. Január 17. 08:17, szombat | Belföld
Hideg idő - Rendőrség: a déli parton már biztonságos a Balaton jege
A Balaton a déli parton jelenleg teljesen, az északin korlátozottan alkalmas a jégen tartózkodásra - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság pénteken a rendőrség honlapján.
