Hírek
2011. December 20. 14:05, kedd |
Sport
Forrás: mno.hu/MTI
Forma–1-es pályát építenek Argentínában

Új autós versenypálya építésébe kezdtek Argentínában azzal a céllal, hogy ismét Forma–1-es futamokat rendezhessenek.
Jaime Alguersuari, a Toro Rosso expilótája azt mondta, biztos abban, hogy a Forma–1-es pályafutása még nem ért véget.
A Buenos Airestől mintegy 100 km-re északra fekvő Zaratéban a tervek szerint körülbelül 100 millió dollárért valósul majd meg a létesítmény, a pénz túlnyomó része külföldi tőke – amint arról a hétvégén a beruházás szóvivője beszámolt. Charles Naish, a terv kivitelezésével megbízott cég igazgatója bejelentette: az elit autósportra tervezett komplexummal elsősorban az a céljuk, hogy visszahozzák Argentínába a Forma–1-et. A cégvezető konkrét dátumot nem jelölt meg.
A központban a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) által megfogalmazott minden biztonsági igényt kielégítő, 4,7 km-es pálya mellett helyet kap majd egy akadémia profi pilótáknak, egy műszaki képzést nyújtó iskola, tovább egy hatcsillagos szálloda.
Argentínában legutóbb 1998-ban rendeztek Forma–1-es versenyt, mégpedig a Buenos Aires-i Oscar Galvez pályán.
„Nagyon nehéz lesz csapatot találnom”
„Tudom, hogy nagyon nehéz lesz csapatot találnom, de mindössze 21 éves vagyok, van jövőm – fogalmazott a spanyol autóversenyző, akinek nem hosszabbította meg szerződését a csapata. – Hiszek magamban, és továbbra is arról álmodom, hogy egyszer világbajnok leszek.”
A Toro Rosso szerdán szerződtette le a francia Jean-Eric Vergne-t és az ausztrál Daniel Ricciardót a svájci Sébastien Buemi és Alguersuari helyére, így már csak négy kiadó ülés maradt a Forma–1-es autós gyorsasági világbajnokság jövő évi idényére.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 18. 07:49, péntek | Sport
Kl-selejtező - A Pjunyik Jereván lesz a Győr ellenfele
A Pjunyik Jereván lesz a Győr ellenfele a labdarúgó Konferencia-liga selejtezőjének második fordulójában
2025. Július 18. 07:45, péntek | Sport
El-selejtező - Idegenbeli vereséggel búcsúzott a Paks
2025. Július 15. 08:03, kedd | Sport
Tour de France - Simon Yates szökésből nyert, Healy átvette a sárga trikót
A tavasszal Giro d\'Italia-győztes brit Simon Yates nyerte a Tour de France országúti kerékpáros körverseny tizedik szakaszát, amelyen az ír Ben Healy átvette a sárga trikót a szlovén világbajnok Tadej Pogacartól.
2025. Július 14. 07:57, hétfő | Sport
Wimbledon - Sinner a férfi bajnok
A világelső Jannik Sinner nyerte meg a férfi egyest a wimbledoni teniszbajnokságon, mivel a vasárnapi döntőben szetthátrányból fordítva, négy játszmában legyőzte a címvédő Carlos Alcarazt.