Városlista
2025. május 29, csütörtök - Magdolna

Hírek

2016. Október 09. 07:01, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Fővárosi robbantás - alacsony vagy közepes hatóerejű robbanóanyag lehetett

Gál Tamás tűzszerész szakértő szerint valószínűleg alacsony vagy közepes hatóerejű robbanóanyagot használhatott a Teréz körúti robbantó.

A bombabiztonsági szaktanácsadó az M1 aktuális csatorna szombat esti műsorában azt mondta: a rendőrség már biztosan tudja a robbanószerkezet összetételét, de még nem hozta nyilvánosságra. Gál Tamás úgy véli: házi készítésű improvizált szerkezetet használhatott a robbantó, amelyet a robbantástechnikában használt anyaggal töltött meg. A szakértő szerint viszont nem időzítővel, inkább távirányítással hozta működésbe a szerkezetet.

A Magyar Idők szombati számában arról írt, hogy négy korábbi pokolgépre is kísértetiesen hasonlít a Teréz körúton használt csőbomba szerkezete.

A lap felidézi, a rendszerváltozástól napjainkig legalább száz, robbantással elkövetett bűncselekmény történt hazánkban, ezek többsége ma is megoldatlan, a tettes vagy tettesek ismeretlenek.

Gál Tamás ennek kapcsán megjegyezte, hogy a 2000-es évek elejéig valóban többféle robbantást is elkövettek Magyarországon, amelyek mind alvilági átrendeződéshez kötődtek. Most viszont - mint felidézte - a rendőrség egy 25-27 év körüli férfit keres, aki akkoriban még nem valószínű, hogy "aktív bűnöző" lett volna. Arra a kérdésre, hogy profi volt-e az elkövető, a szakértő azt felelte: a profit valahol képezték. Gál Tamás úgy véli a Teréz körúti robbantó inkább "felkészült" volt.

Címkék: robbantás, robbantó

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 28. 17:16, szerda | Belföld

Új korszak elé néz a magyar kisipar

A globális kihívások és gyorsuló technológiai változások közepette is a magyar kisipar megerősítését sürgette Németh László,

2025. Május 28. 15:07, szerda | Belföld

Agrárkamara: a fiatal gazdáknak is elérhetővé teszik az ingyenes pályázatírási szolgáltatást

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) a fiatal gazdáknak is elérhetővé teszi minden vármegyében az ingyenes pályázatírás szolgáltatását - közölte a köztestület szerdán az MTI-vel.

2025. Május 28. 12:04, szerda | Belföld

Latorcai Csaba: a Brüsszelt vezető baloldali elit gazdasági lehetőséget lát Ukrajnában

A Brüsszelt vezető baloldali elit igazából egy gazdasági lehetőséget lát Ukrajnában, és egy gazdasági érdekcsoportot kiszolgálva mindent elkövet azért, hogy Ukrajnát soron kívül vegyék föl az Európai Unióba

2025. Május 28. 10:05, szerda | Belföld

Szerdától három hétig burkolatot javítanak az M1-M7 autópályák szétválási csomópontjánál

Szerdától három hétig burkolatot javítanak az M1-M7 autópályák szétválási csomópontjánál Törökbálint térségében – közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. kedden az MTI-vel.