Városlista
2026. február 28, szombat - Elemér

Hírek

2013. Április 16. 11:06, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Garantált felvásárlási árat írna elő a multiknak a Jobbik

Garantált felvásárlási árat írna elő a multiknak a Jobbik

A Jobbik határozati javaslatban kezdeményezi, hogy a nagy áruházláncok bizonyos mezőgazdasági termékeket és alapvető élelmiszereket ne vehessenek meg a garantált felvásárlási ár alatt - jelentette be keddi, budapesti sajtótájékoztatóján Volner János.

A frakcióvezető-helyettes közölte: javaslatukkal a magyar termelőket akarják megvédeni a gyilkos árverseny okozta tönkremenéstől. Egyúttal azt is el akarják érni, hogy az áruházláncok ne tudjanak visszaélni az erőfölényükkel.
A Jobbik azt szeretné, hogy a minőség versenyezzen és ne az ár – jelentette ki Volner János.
Szavai szerint az Európai Unió által bevezetett minőségbiztosítási rendszerek nem a jó, hanem az egyenletes minőséget garantálják, ennek következtében időnként silány termékek jutnak el a vásárlókhoz.
Az ellenzéki politikus arra is kitért, hogy a Jobbik hisz a verseny szabadságában, de úgy látják, hogy a nagy áruházláncok mellett maga az EU is versenytorzító módon viselkedik, hiszen különböző mértékű agrártámogatást ad a különböző országoknak.

Címkék: Pártok-Jobbik

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 28. 12:00, szombat | Belföld

MÁV-vezérigazgató: elindult a rendszeres teherforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon

Ma hajnalban elindult a rendszeres teherforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon - olvasható a MÁV Csoport vezérigazgatójának pénteken a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében.

2026. Február 28. 09:00, szombat | Belföld

Új magyar-szerb dízelvezetéket építenek