Városlista
2025. augusztus 10, vasárnap - Lörinc

Hírek

2018. Szeptember 10. 09:55, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Gázpalackokat próbáltak Magyarországra csempészni Röszkénél

Gázpalackokat próbáltak Magyarországra csempészni Röszkénél

Száz, klímaberendezések töltésére szolgáló gázpalackot találtak elrejtve a pénzügyőrök három szerb kamionban a röszkei autópálya-határátkelőhelyen - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-t.

Némedi-Varga Éva, a NAV Csongrád Megyei Adó- és Vámigazgatósága sajtóreferense közölte, az egymás után érkező járművekből kettő tisztítószereket, míg a harmadik farönköket szállított a fuvarokmányok szerint.

A pénzügyőrök mindhárom teherautót röntgenvizsgálatra küldtek. A röntgenkép eltérő sűrűségű anyagot jelzett a raktérben, ezért a járműveket a NAV munkatársai tüzetes átvizsgálták. A három raktérből összesen száz darab, egyenként 13,6 kilogrammos kapacitású, klímaberendezések töltésére szolgáló gázpalack került elő.

A fuvarokmányokon nem szereplő, 13 millió forint értékű gázpalackot a pénzügyőrök lefoglalták. A három sofőr ellen a pénzügyi nyomozók költségvetési csalás miatt indítottak eljárást – tudatta az alezredes.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 10. 08:12, vasárnap | Belföld

Országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe

A jelentős nappali felmelegedés és a csapadékhiány miatt vasárnap ismét országos tűzgyújtási tilalom lép életbe - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szombaton a honlapján.

2025. Augusztus 10. 08:11, vasárnap | Belföld

Újra működik az EESZT

Energiaügyi Minisztérium: ismét zavartalanul működnek az elektronikus közigazgatási felületek.

2025. Augusztus 10. 08:09, vasárnap | Belföld

Megélénkülőben az ingatlanpiac

Országosan óriási élénkülés tapasztalható az ingatlankeresésekben, a vidéki ingatlanok iránti érdeklődés megközelíti, sok esetben meghaladja a Budapestre és az agglomerációjára vonatkozót

2025. Augusztus 09. 10:36, szombat | Belföld

Hőség - ÉKM: időszakosan felfüggesztik a kamionstopot a hétvégén

A hőség miatt időszakosan feloldják a nehéz tehergépjárművek forgalomkorlátozását szombaton, illetve vasárnap - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) pénteken az MTI-vel.