Városlista
2025. november 14, péntek - Aliz

Hírek

2016. Július 28. 07:32, csütörtök | Külföld
Forrás: mti

Gyanús férfi miatt kiürítettek egy bevásárlóközpontot Brémában

Gyanús férfi miatt kiürítettek egy bevásárlóközpontot Brémában

Kiürítettek egy bevásárlóközpontot szerdán Brémában, Németországban, mert gyanús férfiról tettek bejelentést a rendőrségen.

A rendőrség "nem terrorhelyzetből indul ki" - írta híroldalán a Radio Bremen közszolgálati rádió, amelynek beszámolója szerint a Weserpark bevásárlóközpont kiürítését azért rendelték el, hogy a kívülállók számára "minimalizálják az esetleges veszélyt".

A 19 éves férfi elszökött egy pszichiátriai klinikáról a közeli Bassumból. Először civil ruhás rendőrök próbálták felkutatni a bevásárlóközpontban, de miután nem találták meg és a férfit veszélyesként tartják számon, az épületet kiürítették és nagy erőket - köztük egy különleges bevetési egységet - vezényeltek a helyszínre.

A bevásárlóközpont átkutatása sokáig tarthat, mert 70 ezer négyzetméteres - áll a Radio Bremen jelentésében, amely szerint körözést adtak ki a fiatalember ellen és egész Brémában, illetve a város környékén is keresik.

Az intézkedésről a rendőrség kiadott egy közleményt, annak alapján a keresett férfi algériai származású.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 14. 07:31, péntek | Külföld

Ukrán miniszterelnök: a korrupciós botrány miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában

Az energetikai szektorban leleplezett korrupciós ügy miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában - jelentette be Julija Szviridenko miniszterelnök csütörtökön a Telegramon.

2025. November 13. 07:27, csütörtök | Külföld

Újraindulhat az amerikai kormányzat működése, a Kongresszus elfogadta az átmeneti költségvetést

Az amerikai Kongresszus alsóháza elfogadta a szövetségi intézmények finanszírozásáról szóló, így a kormányzati működés újraindulását lehetővé tevő átmeneti költségvetési törvényt szerdán.

2025. November 12. 07:25, szerda | Külföld

Budapesti békecsúcs - Szergej Lavrov: Moszkva kész megvitatni Washingtonnal a találkozó előkészítésének folytatását

Oroszország továbbra is kész megvitatni az Egyesült Államokkal a budapesti csúcstalálkozó előkészítésének folytatását -

2025. November 09. 09:50, vasárnap | Külföld

Ukrajnai háború - Kreml: nem lehet előre jelezni a budapesti csúcs időpontját

Nem lehet előre jelezni a budapesti orosz-amerikai csúcstalálkozó időpontját - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára pénteken újságíróknak.