Városlista
2025. május 16, péntek - Botond, Mózes

Hírek

2021. Június 22. 06:00, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Gyermekpornográfia miatt elítéltek egy férfit Győrben

Gyermekpornográfia miatt elítéltek egy férfit Győrben

Jogerősen két és fél év letöltendő börtönbüntetésre ítéltek egy férfit, aki egy győri szabadstrandon sapkájába rejtett kamerával készített gyermekekről pornográf tartalmú felvételeket

- tájékoztatta a Győri Törvényszék hétfőn az MTI-t. A férfit a Győri Járásbíróság minden olyan foglalkozástól és tevékenységtől végleges hatállyal eltiltotta, amely során 18 éven aluli nevelését, felügyeletét, gondozását, gyógykezelését végezné, illetve ilyen emberrel "egyéb hatalmi vagy befolyási viszonyban állna".

A közlemény szerint a férfi 2019 nyarán az interneten egy beépített kamerával ellátott baseballsapkát vásárolt, hogy titokban készítsen kép- és videofelvételeket vele. Ezután, 2020. július 31-éig Győrben, az Aranypart II. szabadstrand kültéri öltözőkabinjában rendszeresen készített főként gyermekkorú, 9-14 év közötti lányokról pornográf tartalmú kép- és hangfelvételeket. Vagy a dupla kabin szomszédos öltözőjéből, vagy a kabin mellől, a földre dobott sapkával, vagy a kabin falán fúrt lyukon keresztül kamerával rögzítette, ahogy a sértettek átöltöznek.

"A nemiséget súlyosan szeméremsértő nyíltággal ábrázoló pornográf felvételeket a vádlott célzatosan nemi vágyának felkeltése és kielégítése érdekében készítette" - fogalmaztak a közleményben.

A vádlott egy év alatt több mint hatvan esetben készített 18 év alatti sértetteket ábrázoló pornográf tartalmú videofelvételt az Aranypart II. öltözőkabinjában. A felvételeket a telefonján, digitális adathordozókon, illetve a laptopján tárolta. Utóbbin csaknem száz, az internetről letöltött hasonló felvételt is találtak.

A vádlott a bűncselekmények elkövetését az előkészítő ülésen elismerte és lemondott a tárgyalás jogáról, nyilatkozatait a bíróság elfogadta.

A bíróság különös nyomatékkal értékelte "az elkövetés kitartó, fondorlatos és gátlástalan elkövetési módját", továbbá, hogy a férfi a bűncselekményeivel tartósan és súlyosan megzavarta a helyi lakosság köznyugalmát. Mindezeket értékelve a büntetési célok eléréséhez a bíróság elengedhetetlennek látta végrehajtandó szabadságvesztés kiszabását - közölték.

Az ítéletet az ügyész, a vádlott és védője is tudomásul vette, így első fokon jogerőssé vált - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 15. 07:11, csütörtök | Belföld

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség területvédelmi ezredeinek katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda Bakonykútiban

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség négy területvédelmi ezredének kijelölt tartalékos katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda a Fejér vármegyei Bakonykútiban található lőtéren, a gyakorlat a Valiant Panther 2025 nevet viseli

2025. Május 15. 07:07, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: példátlan támadás indult Magyarország ellen, a magyaroknak joguk van tudni, kik és miért állnak emögött!

Példátlan támadás indult Magyarország ellen, a magyaroknak joguk van tudni, kik és miért állnak emögött - közölte Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter szerdán a közösségi oldalán.

2025. Május 14. 07:12, szerda | Belföld

Hitelesítette a december 24-e munkaszüneti nappá nyilvánítását célzó népszavazási kezdeményezést az NVB

Hitelesítette a december 24-e munkaszüneti nappá nyilvánítását célzó népszavazási kezdeményezést a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) kedden.

2025. Május 14. 07:10, szerda | Belföld

HM: nem drónok miatt láthattak Gripeneket a levegőben Nyíregyháza környékén

A közösségi médiában terjedő híresztelésekkel ellentétben nem drónok miatt láthattak Gripeneket a levegőben Nyíregyháza környékén kedden - közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) az MTI-vel.