Városlista
2025. február 23, vasárnap - Alfréd

Hírek

2024. Május 28. 08:06, kedd | Kék hírek
Forrás: MTI

Hajóbaleset Verőcénél - BRFK: megtalálták az utolsó áldozat holttestét

Hajóbaleset Verőcénél - BRFK: megtalálták az utolsó áldozat holttestét

Verőce térségében találták meg hétfőn a település közelében több mint egy hete történt hajóbaleset hetedik, utolsó áldozatának, a 18 éves Daniellának a holttestét

- közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) a Facebook-oldalán hétfőn este.

Május 18-án éjjel a Dunán Verőcénél egy kishajó ütközött egy szállodahajóval. A kishajón nyolc ember tartózkodott: egynek sikerült sérülten partra jutnia, nem sokkal később megtalálták egy férfi holttestét Verőcétől délre a Duna-parton, majd egy női holttestre bukkantak a Megyeri hídnál.

Múlt szerdán találták meg a harmadik áldozat, egy 19 éves fiatalember holttestét Vác és Sződliget között, csütörtökön pedig Sződligetnél egy 28 éves fiatal nő holttestére bukkantak. Az ötödik áldozat, egy 39 éves férfi holttestét Gödnél, a Duna bal partján találta meg a katasztrófavédelem hajós kutatóegysége pénteken. Tegnap pedig Szigetújfalu közelében bukkantak a hajóbaleset hatodik áldozatának, Olivérnek a holttestére.

A szállodahajó cseh kapitányát múlt hétfőn segítségnyújtás elmulasztása miatt gyanúsítottként hallgatták ki, majd őrizetbe vették. Szerdán a Budakörnyéki Járásbíróság nyomozási bírája bűnügyi felügyelet alá helyezte.

A bíróság a szerdai döntés kapcsán egyebek mellett azt közölte: az eljárás eddigi adatai szerint a kisgéphajó vezetője ittas volt, járművét "a folyó teljes szélességét kihasználva, indokolatlan irányváltoztatásokkal irányította", egyenesen a szállodahajó felé kormányzott, majd hirtelen jobbra, de ekkor az ütközést már nem tudta elkerülni, nagy sebességgel nekiment a nagyobb hajónak.

Címkék: hajóbaleset, verőce

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 22. 08:20, szombat | Kék hírek

Az ügyészség 14 év fegyházat kért beismerés esetére az antifa támadások német vádlottjára

Az ügyészség 14 év fegyházbüntetés kiszabását kérte a 2023. februári, Budapesten történt antifa támadások német vádlottjára arra az esetre, ha beismeri a bűncselekmény elkövetését.

2025. Február 20. 08:03, csütörtök | Kék hírek

Vágujhelyi Ferenc: februárban debütál az adategyeztetés, a NAV új gazdaságfehérítő eszköze

Februárban indulnak a vállalkozásokat célzó, első adategyeztetések a NAV-nál, az újfajta - adózókat partnerként kezelő, transzparens - eljárással a csalárd adózók is könnyen kiszűrhetők

2025. Február 17. 09:14, hétfő | Kék hírek

Egyhetes közlekedésbiztonsági ellenőrzés kezdődik

Egyhetes, európai szintű közlekedésbiztonsági ellenőrzés indul hétfőn, amely Magyarországon is elsősorban a tehergépjárművek és autóbuszok, valamint vezetőik ellenőrzésére terjed ki.

2025. Február 16. 08:58, vasárnap | Kék hírek

Rács mögött a műszaki vizsgaállomás korrupt munkatársai

A Nógrád Vármegyei Főügyészség indítványára a bíróság letartóztatott három férfit, akik majd egy éven keresztül kenőpénzeket kínálva, illetve elfogadva engedtek át a műszaki vizsgán rossz műszaki állapotú járműveket.