Városlista
2025. október 23, csütörtök - Gyöngyi

Hírek

2022. Február 06. 16:10, vasárnap | Belföld
Forrás: infovárosok - illusztráció: pixabay

Halálra gázolta barátját az ittas férfi

Halálra gázolta barátját az ittas férfi

Meghosszabbította a bíróság az előzetes letartóztatását.

Halált okozó ittas állapotban elkövetett járművezetés bűntette és segítségnyújtás elmulasztásának a veszélyhelyzetet előidéző által elkövetett bűntette miatt folyamatban lévő ügyben a Tatabányai Járási Ügyészség ismét eredményesen indítványozta annak a férfinak a letartóztatása meghosszabbítását, aki baráti összejövetelen volt, utána ittas állapotban kocsiba ült, azzal az egyik barátját elütötte, ezután a helyszínről segítségnyújtás nélkül elhajtott – közölte az ügyészség közleményében.

Az indítvány szerint az elkövető baráti összejövetelen szeszesitalt fogyasztott, ezután 2021. június 6-án 00 óra 45 perc körül egy teherkocsival Kesztölcön közlekedett. A férfi a haladása során a működő közvilágítási lámpákkal ellátott útszakaszon ittassága miatt nem észlelte az úttest jobb oldalán gyalogló, vele korábban a baráti összejövetelen együtt szórakozó sértettet, akit járművének jobb elejével elütött.
Az ütközés hatására a sértett a vízelvezető árokba esett, az elszenvedett súlyos sérülések miatt a helyszínen meghalt.

Az elkövető észlelte az ütközést, ennek ellenére a helyszínről segítségnyújtás nélkül elhajtott.

Az ügyészség indítványa alapján az Esztergomi Járásbíróság a férfi letartóztatását 2022. április 8-ig meghosszabbította.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 23. 08:41, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét

A háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét - írta Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon.

2025. Október 23. 08:39, csütörtök | Belföld

Október 23. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt

2025. Október 22. 07:04, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére

Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére, ugyanis egyedül ez adna reményt az ukrajnai háború rendezésére, harctéri megoldás ugyanis nem lehetséges

2025. Október 22. 07:03, szerda | Belföld

4,1-es magnitúdójú földrengés volt Csongrád térségében