Hírek
2011. December 07. 07:32, szerda |
Kék hírek
Forrás: mno.hu/MTI
Hamis tízezreseket gyártottak
Balassagyarmat és Szécsény térségében működő héttagú pénzhamisító csoportot fogtak el Nógrád megyében a szécsényi rendőrök és a megyei bűnügyi igazgatóság munkatársai.
A gyanúsítottak több százezer forintos tételben állítottak elő megtévesztésre alkalmas hamis 10 ezer forintos címletű bankjegyeket – közölte Kalmár Zsolt, a megyei bűnügyi igazgatóság munkatársa kedden a Szécsényi Rendőrkapitányságon tartott sajtótájékoztatón.
Mint elmondta: a 22 és 38 év közötti – nagylóci, balassagyarmati és budapesti – gyanúsítottak közül hatan büntetett előéletűek és munkanélküliek. Két embert előzetes letartóztatásba, egyet házi őrizetbe helyeztek, négyen szabadlábon védekeznek. Laczkó Andrásné, a szécsényi bűnügyi osztály vezetője elmondta: az egyforma sorszámú, digitális nyomtatóval készült, hologramfóliával is ellátott hamis 10 ezresekkel Szécsény és Balassagyarmat térségében fizettek különböző kereskedelmi egységekben november 4-16. között.
A gyanúsítottak – hat férfi és egy nő – beazonosítása után, a házkutatások során két autót, két asztali számítógépet, öt laptopot, mobiltelefonokat, nyomtatókat, iratokat, telefonkártyákat foglaltak le. A rajtaütéskor pénzhamisítás gyanújával négy embert állítottak elő. A csoport tagjai közül ketten külföldre szöktek, de visszajöttek egyik szabadlábon védekező társukért, végül december 2-án mindhármukat Ausztriában fogták el.
Az ügy egyik vádlottja az informatikai hátteret és a számítógépes programot biztosította a hamis bankjegyek előállításához. Hat társát más, vagyon elleni bűncselekményekkel, lopással, betöréses lopással, csalással, valamint gázlopással is gyanúsítják. Az egyik házkutatás során a Tigáz szakembereit is kihívták a rendőrök, mert az elkövető gázlopása a közveszélyokozás gyanúját is felvetette.
Az MTI kérdésére, miszerint forgalomban vannak-e jelenleg is a társaság által gyártott hamis bankjegyek, Kalmár Zsolt azt mondta: a nyomozás jelenlegi szakaszában erre nem szeretnének válaszolni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 13. 07:29, csütörtök | Kék hírek
BRFK: ellopott, majd kórházi inkubátorban hagyott egy csecsemőt egy nő Budapesten
2025. November 11. 07:37, kedd | Kék hírek
BRFK: egy kábítószer-kereskedelmi ügy miatt tartottak razziát hétvégén egy budapesti belvárosi klubban
Egy kábítószer-terjesztőkkel szemben folytatott nyomozás miatt, konkrét bűnügyi információk alapján tartott a rendőrség razziát hétvégén Budapesten, egy belvárosi szórakozóhelyen
2025. November 05. 07:30, szerda | Kék hírek
Öten meghaltak egy vasúti átjárónál történt balesetben Szentmártonkátán
2025. November 03. 07:18, hétfő | Kék hírek
Rendőrség: nem terrorcselekmény az angliai vonaton elkövetett késeléses támadás
A rendőrség vasárnapi tájékoztatása szerint nem minősül terrorcselekménynek az a késeléses támadás, amelyet egy vonaton követtek el szombat este Angliában.
